Polskie Radio

Maja Krzyżewska reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2023

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 11:49
Maja Krzyżewska będzie reprezentować Polskę w najbliższym Konkursie Piosenki Eurowizji Junior. 12-latka zapewniła sobie wyjazd do Nicei dzięki zwycięstwu w programie "Szansa na sukces".
Maja Krzyżewska będzie reprezentować Polskę w konkursie Eurowizji Junior
Maja Krzyżewska będzie reprezentować Polskę w konkursie Eurowizji JuniorFoto: Aleksiej Witwicki / Forum
  • Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 26 listopada 2023  w Nicei.
  • Reprezentująca Polskę Maja Krzyżewska ma 12 lat i pochodzi z Szeszupki na Suwalszczyźnie.
  • Maja ma szansę pójść w ślady Roxie Węgiel i Viki Gabor, które triumfowały w konkursach Eurowizji Junior organizowanych odpowiednio w 2018 i 2019 roku.

W finałowym odcinku programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023" wzięło udział pięcioro śpiewających dzieci: Leon Olek, Daria Malicka, Filip Robak, Gracjana Górka oraz Maja Krzyżewska. Ostatecznie, dzięki głosom telewidzów, zwyciężczynią została właśnie Maja, która zaśpiewała stworzony specjalnie na tę okazję utwór "I Just Need a Friend". Piosenka ma polsko-angielski tekst i wpadającą w ucho melodię, która pozwala wietrzyć szansę na sukces także w europejskim finale Eurowizji Junior, który odbędzie się 26 listopada 2023  w Nicei.

źródło: YouTube / Eurovision National Finals

Kim jest Maja Krzyżewska?

Reprezentantka Polski Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2023 pochodzi ze wsi Szeszupka w gminie Jeleniewo, w powiecie suwalskim. Swe wokalne umiejętności szlifuje w Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury. Ma na koncie udział w szóstej edycji "The Voice Kids", gdzie występowała w drużynie Cleo. Twierdzi, że mieszkanie w małej miejscowości nie pomaga w spełnianiu marzeń i rozwijaniu talentu, ale uważa, że jeśli bardzo się czegoś chce, to można pokonać wszelkie przeszkody.

"Polska" Eurowizja

Konkurs piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w tym roku po raz 21. Polska radzi sobie w nim świetnie – w 2018 i 2019 roku wygrywały kolejno Roxie Węgiel i Viki Gabor, bliska zwycięstwa była też Sara James, która dwa lata temu zajęła trzecie miejsce. Wszystkie trzy młode wokalistki do dziś z powodzeniem kontynuują karierę sceniczną.

kc