Polskie Radio
Section05
eurowizja junior

Eurowizja Junior. Maja Krzyżewska w Polskim Radiu Dzieciom!

- Kiedy zgłaszałam się na castingi programu "Szansa na sukces", na nic się nie nastawiałam, stwierdziłyśmy z mamą, że po prostu tam pojedziemy, będzie to fajna przygoda, jak się uda, to będzie super, jak nie, to nic, spróbujemy za rok. A dla mnie największym plusem było to, że miałam spotkać się z moją przyjaciółką z programu "The Voice Kids". Podchodziłam do tego na luzie - mówiła Maja Krzyżewska, która rozmawiała z Martą Powałowską.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże radio dla dzieci eurowizja junior Maja Krzyżewska

21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Finał tuż-tuż

Rozpoczęliśmy wielkie odliczanie do finału 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (Eurowizji Junior). W najbliższą niedzielę 26 listopada na scenie Eurowizji Junior zobaczymy 13-letnią Maję Krzyżewską. Polskie Radio Dzieciom spotkało się z finalistką aby porozmawiać o ostatnich przygotowaniach do wielkiego finału. Zapraszamy do słuchania Serwisu Eurowizja Junior na antenie PRD oraz śledzenia naszej strony i mediów społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  eurowizja junior Eurowizja radio dla dzieci Maja Krzyżewska

"Na pewno dam radę" – Maja Krzyżewska o swoim uczestnictwie w Konkursie Eurowizji Junior 2023

Za 2 miesiące bo 26 listopada na scenie Eurowizji Junior zobaczymy 13-letnią Maję Krzyżewską. Maja wykona piosenkę "I just Need a Friend", stworzoną specjalnie na ten konkurs. Jak wspomina eliminacje w programie "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior" i czy czuje się gotowa by wystąpić na scenie w Nicei? O tym w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  eurowizja junior piosenki dla dzieci radio dla dzieci patronatPRD

Maja Krzyżewska reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023

W niedzielę, 24 września odbył się finał programu "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023". Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Maja Krzyżewska, która będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei. O zwycięstwie  zadecydowali widzowie w głosowaniu sms podczas finału na żywo. Patronat medialny nad programem "Szansa na Sukces Eurowizja Junior" objęło Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD eurowizja junior radio dla dzieci piosenki dla dzieci

Kto wygrał Eurowizję Junior 2022?

Za nami 20. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Polskę reprezentowała Laura Bączkiewicz z piosenką "To the Moon" i wystąpiła jako druga spośród 16. reprezentantów. W tym roku wygrana powędrowała do Francji. Lissandro z piosenką "Oh Maman!" otrzymał 203 punkty. Na drugim miejscu w konkursie Eurowizji Junior jest Armenia otrzymując 180 punktów. Trzecie miejsce zajęła Georgia z otrzymując 161 punktów. Polska zakończyła z wynikiem 95 punktów zajmując 10 pozycję. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym audycję "Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022".
Zobacz więcej na temat:  Laura Bączkiewicz radio dla dzieci eurowizja junior

Ukraińska kandydatka na Eurowizję Junior. Spotkanie ze Zlatą Dziunką

Czternastoletnia Zlata Dziunka będzie reprezentować Ukrainę podczas tegorocznej edycji Eurowizji Junior, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (11.12) w Erywaniu. Jakie zwierzęta lubi najbardziej? Czy piosenka może uzdrowić? I o czym opowiada utwór "Nezlamna", który Zlata zaśpiewa podczas konkursu? Między innymi o tym opowiedziała młoda wokalistka w rozmowie z Martyną Podolską.
Zobacz więcej na temat:  eurowizja junior Agnieszka Kunikowska Martyna Podolska dzieci

Eurowizja Junior. Logo i hasło przewodnie tegorocznej edycji. Rozmowa z Laurą Bączkiewicz

11 grudnia w Armenii odbędzie się już 20 Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 25 września poznaliśmy nazwisko polskiej reprezentantki, którą została Laura Bączkiewicz. Piosenką, którą wykona Laura jest "To the Moon". Do wielkiego finału pozostało już niewiele czasu, a z upływem dni pojawiają się nowe informacje związane z tym wydarzeniem.
Zobacz więcej na temat:  eurowizja junior patronat Polskiego Radia Dzieciom Laura Bączkiewicz DAB+ radio bez reklam radio dla dzieci piosenki dla dzieci

Laura Bączkiewicz przed Eurowizją Junior

25 września po godzinie 15:00 w studiu nr 5 rozegrał się wielki finał "Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022". O miano reprezentanta Polski podczas Eurowizji dla dzieci ubiegali się Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog i Laura Bączkiewicz. Każdy z finalistów wykonał piosenkę związaną z tematem odcinka, w którym wcześniej występował. Po przeliczeniu głosów do ścisłego finału trafili Laura Bączkiewicz oraz Aleksander Maląg. Decyzją jurorów i telewidzów polską reprezentantką podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior została Laura Bączkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Laura Bączkiewicz gwiazdy eurowizja junior Marta Powałowska

Rozmowa z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2022

Podczas wielkiego finału "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" wyłoniono polskiego reprezentanta. Stanie on na wielkiej scenie tegorocznej Eurowizji Junior w Armenii. Wybór był sumą punktów przyznanych finalistom przez jurorów oraz głosów telewidzów. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski na XX Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci piosenki dla dzieci eurowizja junior patronat Polskiego Radia Dzieciom radio bez reklam DAB+

Finaliści programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" w "Gwiazdozbiorze" w PR Dzieciom

Aktualnie wszyscy w Polsce żyją tegoroczną edycją Eurowizji Junior. 25 września poznamy nazwisko polskiego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję dla dzieci. Tym razem w naszym Gwiazdozbiorze rozmawiamy z czterema młodymi gwiazdami, czyli tegorocznymi finalistami Szansy na sukces Eurowizji Junior 2022. O tym, kto z Polski pojedzie do Armenii na konkurs, zadecydują zarówno jurorzy, jak i publiczność przed telewizorami. 
Zobacz więcej na temat:  gwiazdy eurowizja junior radio dla dzieci radio bez reklam Marta Powałowska

Sara James gościem "Ferii z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"

W ostatnim dniu trwania akcji "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" gościliśmy Sarę James, wokalistkę, zwyciężczynię 4. edycji "The Voice Kids", reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. Tego dnia zaprezentowaliśmy wywiady video, w których Sara opowiedziała miedzy innymi o swych pierwszych wokalnych doświadczeniach. Rozmowy z młodą piosenkarką można było usłyszeć także włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Sara James Ferie zimowe zima dzieci dla dzieci radio bez reklam Hejka tu Lenka radio cyfrowe Ida Nowakowska edukacja eurowizja junior Eurowizja

Polska na Eurowizji Junior [POSŁUCHAJ]

Dwa zwycięstwa na osiem występów w osiemnastoletniej historii rywalizacji. To Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci nazywanej Eurowizją Junior. Podobnie do "dorosłej Eurowizji" zawodnicy najczęściej byli wybierani po selekcji jurorów - w specjalnych koncertach dla widzów. Kilka razy TVP wybrała reprezentanta samodzielnie, a od kilku lat o reprezentowaniu Polski decydują telewizyjne programy wokalne dla najmłodszych.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Eurowizja MUZYKA eurowizja junior