Polskie Radio
Section05
eurowizja junior

Już w niedzielę Laura Bączkiewicz na 20. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci

11 grudnia 2022 roku odbędzie się 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Erywaniu. Polskę reprezentować będzie Laura Bączkiewicz. O historii Eurowizji Junior, jej zwycięzcach i polskich reprezentantach oraz wszelkich nowinkach związanych z tegoroczną odsłoną konkursu usłyszycie w serwisie specjalnym, od poniedziałku do piątku o godzinie 10:45 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Laura Bączkiewicz radio dla dzieci Marta Powałowska eurowizja junior

Eurowizja Junior. Logo i hasło przewodnie tegorocznej edycji. Rozmowa z Laurą Bączkiewicz

11 grudnia w Armenii odbędzie się już 20 Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 25 września poznaliśmy nazwisko polskiej reprezentantki, którą została Laura Bączkiewicz. Piosenką, którą wykona Laura jest "To the Moon". Do wielkiego finału pozostało już niewiele czasu, a z upływem dni pojawiają się nowe informacje związane z tym wydarzeniem.
Zobacz więcej na temat:  eurowizja junior patronat Polskiego Radia Dzieciom Laura Bączkiewicz DAB+ radio bez reklam radio dla dzieci piosenki dla dzieci

Laura Bączkiewicz przed Eurowizją Junior

25 września po godzinie 15:00 w studiu nr 5 rozegrał się wielki finał "Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022". O miano reprezentanta Polski podczas Eurowizji dla dzieci ubiegali się Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog i Laura Bączkiewicz. Każdy z finalistów wykonał piosenkę związaną z tematem odcinka, w którym wcześniej występował. Po przeliczeniu głosów do ścisłego finału trafili Laura Bączkiewicz oraz Aleksander Maląg. Decyzją jurorów i telewidzów polską reprezentantką podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior została Laura Bączkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Laura Bączkiewicz gwiazdy eurowizja junior Marta Powałowska

Rozmowa z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2022

Podczas wielkiego finału "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" wyłoniono polskiego reprezentanta. Stanie on na wielkiej scenie tegorocznej Eurowizji Junior w Armenii. Wybór był sumą punktów przyznanych finalistom przez jurorów oraz głosów telewidzów. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski na XX Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci piosenki dla dzieci eurowizja junior patronat Polskiego Radia Dzieciom radio bez reklam DAB+

Finaliści programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" w "Gwiazdozbiorze" w PR Dzieciom

Aktualnie wszyscy w Polsce żyją tegoroczną edycją Eurowizji Junior. 25 września poznamy nazwisko polskiego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję dla dzieci. Tym razem w naszym Gwiazdozbiorze rozmawiamy z czterema młodymi gwiazdami, czyli tegorocznymi finalistami Szansy na sukces Eurowizji Junior 2022. O tym, kto z Polski pojedzie do Armenii na konkurs, zadecydują zarówno jurorzy, jak i publiczność przed telewizorami. 
Zobacz więcej na temat:  gwiazdy eurowizja junior radio dla dzieci radio bez reklam Marta Powałowska

Sara James gościem "Ferii z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"

W ostatnim dniu trwania akcji "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" gościliśmy Sarę James, wokalistkę, zwyciężczynię 4. edycji "The Voice Kids", reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. Tego dnia zaprezentowaliśmy wywiady video, w których Sara opowiedziała miedzy innymi o swych pierwszych wokalnych doświadczeniach. Rozmowy z młodą piosenkarką można było usłyszeć także włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Sara James Ferie zimowe zima dzieci dla dzieci radio bez reklam Hejka tu Lenka radio cyfrowe Ida Nowakowska edukacja eurowizja junior Eurowizja

Polska na Eurowizji Junior [POSŁUCHAJ]

Dwa zwycięstwa na osiem występów w osiemnastoletniej historii rywalizacji. To Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci nazywanej Eurowizją Junior. Podobnie do "dorosłej Eurowizji" zawodnicy najczęściej byli wybierani po selekcji jurorów - w specjalnych koncertach dla widzów. Kilka razy TVP wybrała reprezentanta samodzielnie, a od kilku lat o reprezentowaniu Polski decydują telewizyjne programy wokalne dla najmłodszych.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Eurowizja MUZYKA eurowizja junior

Eurowizja Junior 2021. Polska na podium

Tegoroczna Eurowizja Junior 2021 to rywalizacja reprezentacji 19 krajów. Polskę na podparyskiej scenie La Seine Musicale promowała Sara James, która zaśpiewała piosenkę "Somebody". Zobacz klip i posłuchaj utworu, który reprezentował Polskę podczas finału Eurowizji Junior. Konkurs zwyciężyła reprezentantka Armenii, Malena. Trzecie miejsce zajął reprezentant Francji, Enzo. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Eurowizja eurowizja junior

Konkursy talentów dla dzieci. Rozmowa z mamą reprezentantki Polski na Eurowizji Junior 2020

W dzisiejszych czasach istnieje wiele programów telewizyjnych i konkursów dzięki którym dzieci mogą pokazać światu swój talent. Jest to dla nich także szansa na przełamanie tremy przed publicznymi występami. Z drugiej jednak strony takie sytuacje wiążą się z ogromnym współzawodnictwem, na co nie każda młodsza osoba jest gotowa. O swoich rodzinnych doświadczeniach w tej kwestii opowiedziała w "Strefie Rodzica" Anna Tracz, mama rozśpiewanej Oli i Ali, laureatki pierwszej edycji Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.  
Zobacz więcej na temat:  eurowizja junior Strefa Rodzica rodzicielstwo rozwój dziecka wychowanie radio dla dzieci radio dla rodziców