Polskie Radio

Lora Szafran "Rebeka". Premiera kolejnego singla z płyty "Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2023 08:00
To trzeci, po "Taki pejzaż" oraz "Grand Valse Brillante", singiel zapowiadający płytę "Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje", którym Lora Szafran składa hołd Ewie Demarczyk. W legendarnych piosenkach Czarnego Anioła jazzowa wokalistka znalazła inspirację, by wzruszająco opowiedzieć dziesięć uniwersalnych historii o życiu i miłości.

Lora Szafran odnalazła własną interpretację utworów uważanych w pewnych kręgach za kultowe i przygotowała we współpracy z Miłoszem Wośko dziesięć piosenek na płytę "Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje"

"Rebeka" to trzeci singiel z nadchodzącej płyty. Autorzy piosenki - Andrzej Włast i Zygmunt Białostocki - zginęli w getcie warszawskim, ale ich opowieść "o tym wymarzonym, o tym wytęsknionym…" jest wieczna.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia/Youtube

Lament żyjącej złudzeniami dziewczyny z małego miasteczka Lora Szafran i pianista-aranżer Miłosz Wośko ubrali w formę rumby, tańca miłości, któremu nie oprą się nawet najszczęśliwsi ludzie na świecie.

Album "Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje" nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się 24 listopada 2023 roku. 

Zobacz także:

Mat.promocyjne