Polskie Radio
Section05
Zygmunt Konieczny

"Trójka pod księżycem": co przed nami, co za nami

Ostatni dzień maja jest szczególny. To zapowiedź bliskiego już lata, czyli końca sezonu. Przed nami więc zarazem wakacje. Do przeszłości powoli przechodzi sezon szalonych zmian, nadziei i obaw. W tle – wojna i poczucie bezsilności wobec zła, które wydaje się nie do pokonania, ale też czas kolejnego w tym roku zatrzymania w biegu, czyli tzw. długi weekend. Generalnie więc – wielka gra sprzeczności. Z tego, co przed nami i co za nami, wybraliśmy trzy tytuły, które mogą symbolicznie opowiadać o tym, co dzieje się w naszym życiu kulturalnym, w różnych jego dziedzinach.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR KSIĄŻKA premiera Jeremi Przybora Jan Kanty Pawluśkiewicz 1989 Katarzyna Szyngiera Barbara Marcinik Wojciech Dorosz Trójka

Lora Szafran "Rebeka". Premiera kolejnego singla z płyty "Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje"

To trzeci, po "Taki pejzaż" oraz "Grand Valse Brillante", singiel zapowiadający płytę "Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje", którym Lora Szafran składa hołd Ewie Demarczyk. W legendarnych piosenkach Czarnego Anioła jazzowa wokalistka znalazła inspirację, by wzruszająco opowiedzieć dziesięć uniwersalnych historii o życiu i miłości.
Zobacz więcej na temat:  Lora Szafran Ewa Demarczyk Agencja Muzyczna W POLSKIM RADIU Andrzej Włast

Życzenia ministra kultury dla Zygmunta Koniecznego. "Inspiracja dla kolejnych generacji artystów"

"Niech mi wolno będzie podziękować za wszystkie wspaniałe chwile i wzruszenia, których dostarczyła Pańska twórczość oraz za znakomity wkład w rozwój polskiej kultury, stanowiący inspirację dla kolejnych generacji artystów" - napisał minister kultury Piotr Gliński w liście do Zygmunta Koniecznego z okazji 85. urodzin artysty. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego społeczeństwo KULTURA Piwnica pod Baranami