Polskie Radio
Section05
Zygmunt Konieczny

Lora Szafran "Rebeka". Premiera kolejnego singla z płyty "Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje"

To trzeci, po "Taki pejzaż" oraz "Grand Valse Brillante", singiel zapowiadający płytę "Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje", którym Lora Szafran składa hołd Ewie Demarczyk. W legendarnych piosenkach Czarnego Anioła jazzowa wokalistka znalazła inspirację, by wzruszająco opowiedzieć dziesięć uniwersalnych historii o życiu i miłości.
Zobacz więcej na temat:  Lora Szafran Ewa Demarczyk Zygmunt Konieczny Agencja Muzyczna W POLSKIM RADIU Andrzej Włast

Życzenia ministra kultury dla Zygmunta Koniecznego. "Inspiracja dla kolejnych generacji artystów"

"Niech mi wolno będzie podziękować za wszystkie wspaniałe chwile i wzruszenia, których dostarczyła Pańska twórczość oraz za znakomity wkład w rozwój polskiej kultury, stanowiący inspirację dla kolejnych generacji artystów" - napisał minister kultury Piotr Gliński w liście do Zygmunta Koniecznego z okazji 85. urodzin artysty. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zygmunt Konieczny społeczeństwo KULTURA Piwnica pod Baranami

Premiera radiowa "Szeptów i krzyków" Bergmana

W najbliższą sobotę tuż po godz. 17.10 Teatr Polskiego Radia zaprasza do radiowej Jedynki na premierę słuchowiska zrealizowanego na podstawie scenariusza filmu Ingmara Bergmana pt. "Szepty i krzyki". Autorem adaptacji i reżyserem słuchowiska jest Mariusz Malec, w rolę Agnes wcieliła się Anna Dymna, a muzykę do słuchowiska napisał Zygmunt Konieczny.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Ingmar Bergman Anna Dymna Zygmunt Konieczny