Polskie Radio
Section05
Agencja Muzyczna

"Wesołych Świąt". Premiera płyty Kabaretu OT.TO

Ryszard Makowski wrócił do Kabaretu OT.TO w 2022 roku. Nikt chyba nie przypuszczał, że po ponad dwudziestu latach ci trzej: Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Ryszard Makowski znów staną wspólnie na scenie i razem będą pracować w studio nagraniowym. W piątek 25 listopada premiera płyty "Wesołych Świąt" Kabaretu OT.TO, którą przedstawia Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Zapowiedzią nowego krążka był utwór "Znowu idą Święta", który miał premierę 18 listopada. 
Zobacz więcej na temat:  Agencja Muzyczna MUZYKA płyta święta W POLSKIM RADIU

"Takich projektów jest na świecie bardzo mało"

- To wielki projekt. Mamy np. nagrania wszystkich kantat Bacha, co już w ogóle jest monumentalnym dokonaniem. Natomiast w Polsce uwiecznienia czegoś takiego raczej nie było - mówiła w "Wybieram Dwójkę" śpiewaczka Agnieszka Budzińska-Bennett o serii wydawniczej "Melodie na psałterz polski" z muzyką Mikołaja Gomółki. Ostatnia, piąta część projektu - zawierająca albumy nr 9 i 10 - ukazała się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia 18 listopada.
Zobacz więcej na temat:  płyta Mikołaj Gomółka Dwójka Agencja Muzyczna Jakub Kukla Agnieszka Budzińska-Bennett MUZYKA

Polskie Radio z piątą częścią "Melodii na psałterz polski" Mikołaja Gomółki

Agencja Muzyczna Polskiego Radia prezentuje ostatnią, piątą część serii wydawniczej "Mikołaj Gomółka - Melodie na psałterz polski, vol. 9 & 10". Projekt wydawniczy "Melodie na psałterz polski. Opera omnia" jest pierwszym w historii fonografii kompletnym nagraniem jedynego zachowanego dzieła Mikołaja Gomółki. Rejestrowane przez prawie 3 lata, składa się z pięciu części, w każdej po dwa albumy, łącznie 10 płyt CD.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna Chór Polskiego Radia Agnieszka Budzińska-Bennett Mikołaj Gomółka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dwójka MUZYKA

"To jest prezent na święta". Kabaret OT.TO zapowiada nową płytę

Andrzej Tomanek, Ryszard Makowski i Wiesław Tupaczewski to członkowie popularnego Kabaretu OT.TO. Po ponad 20 latach przerwy znowu współpracują, a najnowszym efektem tej współpracy jest wyjątkowy album "Wesołych Świąt". - Za każdym razem wzruszam się, kiedy słyszę tę płytę. To jest taki prezent dla Państwa na święta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Tomanek.
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Choinki Jedynki akcja charytatywna muzyka rozrywkowa Agencja Muzyczna święta Paweł Sztompke Kabaret OT.TO

"Zapomnij" - Kasia Moś i Leszek Możdżer wspólnie nagrali utwór

- Ta kompozycja jest naprawdę wyjątkowo piękna, a tekst jest mądry i wielowymiarowy - tak piosenkarka Kasia Moś mówiła w Dwójce o swoim nowym singlu "Zapomnij" nagranym wspólnie z Leszkiem Możdżerem. To pierwszy utwór, który ta dwójka artystów zrealizowała wspólnie. Piosenkę wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Kasia Moś Leszek Możdżer Dwójka Jakub Kukla piosenka Agencja Muzyczna MUZYKA

Kasia Moś i Leszek Możdżer łączą siły. "To dialog między głosem a fortepianem"

"Zapomnij" - to najnowszy singiel niezwykłego duetu Kasia Moś i Leszek Możdżer. - Jest to dialog między głosem a fortepianem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Moś. Artystka już od samego początku wiedziała, że bardzo chciałaby nagrać ten utwór. Jak przebiegała jej współpraca z jednym z najwybitniejszych pianistów na świecie?
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy piosenka Kasia Moś Leszek Możdżer Agencja Muzyczna MUZYKA Mateusz Krautwurst

"Franciszek Pospieszalski Quintet". Premiera krążka z koncertem Jazz.PL

- To nie są utwory grane na jamach, tym bardziej mnie zainteresowały - mówił w Dwójce Franciszek Pospieszalski, lider projektu "Franciszek Pospieszalski Quintet", którego koncert poświęcony muzyce Charlesa Mingusa, a zarejestrowany w cyklu Jazz.PL został wydany na płycie nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Franciszek Pospieszalski Franciszek Pospieszalski Quintet Dwójka Roch Siciński Andrzej Zieliński Agencja Muzyczna

Zbigniew Wegehaupt & Sławomir Piwowar "Elhenna"

Za nami premiera cyfrowej EP-ki "Elhenna" w serwisach streamingowych -  z trzema utworami duetu Zbigniew Wegehaupt & Sławomir Piwowar! Muzycy spotkali się w czerwcu 1985 roku w studiu M-1 Polskiego Radia i nagrali wspólnie trzy utwory - dwie kompozycje Wegehaupta i jedną (tytułową) Piwowara. Możliwość usłyszenia tych nagrań sprzed blisko czterdziestu lat jest prawdziwą gratką dla każdego miłośnika jazzu.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna Zbigniew Wegehaupt Sławomir Piwowar Elhenna

"Płyń pod prąd" - Dariusz Kozakiewicz z nową piosenką [ZOBACZ WIDEO]

Nowe nagranie pojawia się niemal w siedemdziesiąte pierwsze urodziny Dariusza Kozakiewicza (ur. 30 grudnia 1951 roku). Rok temu Dariusz Kozakiewicz wydał dwupłytowy album "Krokodyl", który podsumowywał pięćdziesięciolecie jego aktywności scenicznej. Wkrótce pojawiła się idea wydania specjalnej płyty winylowej i to tam znajdzie się nowy utwór. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna płyta Dariusz Kozakiewicz

Feniksy 2022. Polskie Radio nagrodzone podczas Targów Wydawców Katolickich

Polskie Radio otrzymało nagrodę Specjalnego Feniksa 2022 w kategorii multimedia za albumy: "Kardynał Stefan Wyszyński w służbie Kościoła i Ojczyzny", "Sercem Polak, a talentem świata obywatel" oraz "Żeby Polska była Polską". Publiczny nadawca został wyróżniony również w kategorii muzyka chrześcijańska - klasyczna za opracowanie "Mikołaj Gomółka – Melodie na Psałterz Polski Opera Omnia Vols 5 & 6". 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Targi Wydawców Katolickich Agencja Muzyczna Polskie Radio

"Zobaczmy siebie" - nowa płyta grupy Cheap Tobacco

Płytę "Zobaczmy siebie" zapowiedziały już single: "Zobaczmy siebie",  "Tańcz, tańcz" oraz wydana w czerwcu przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia piosenka "Miasto". Płyta powstawała bez pośpiechu, w spontaniczny sposób. Bo też zespół Cheap Tobacco od lat podąża własną drogą muzyczną, unikając kompromisów artystycznych, konsekwentnie wyrażając swoją muzyką i tekstami, to co w danym momencie czują i czym chcą się podzielić z fanami. Zespół wystąpił w niedzielny wieczór (25 września) na koncercie w studiu radiowej Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Agencja Muzyczna MUZYKA W POLSKIM RADIU Polskie Radio