Polskie Radio

Strzelectwo PLUS na 5 z plusem

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2023 09:00
Zakończył się projekt "Strzelectwo PLUS" przygotowany z myślą o mieszkańcach województwa dolnośląskiego, który miał za zadanie podnieść ich kompetencje z zakresu: strzelectwa sportowego i ratownictwa medycznego. 
W przygotowanej na potrzeby tego projektu mobilnej strzelnicy czekali instruktorzy z doświadczeniem w służbach mundurowych
W przygotowanej na potrzeby tego projektu mobilnej strzelnicy czekali instruktorzy z doświadczeniem w służbach mundurowychFoto: Mat. organizatora

W ramach przygotowanych przez Fundację Polish Heritage and Culture Foundation (PHCF) działań udało się przeprowadzić 5 otwartych szkoleń, w których udział wzięło ponad 400 osób. Mobilna strefa szkoleń odwiedziła kolejno miasta: Legnicę, Lubin, Rudną, Polkowice i Głogów. Partnerem projektu została Fundacja KGHM.

Na Dolnoślązaków w przygotowanej na potrzeby tego projektu mobilnej strzelnicy czekali instruktorzy z doświadczeniem w służbach mundurowych, którzy zaraz po rozgrzewce na trenażerach rowerowych zapraszali na strzelnicę laserową gdzie przekazywali wiedzę z zakresu wojskowości, bezpieczeństwa i strzelectwa sportowego.

W projekcie "Strzelectwo PLUS" przygotowanym z myślą o mieszkańcach województwa dolnośląskiego udział wzięło ponad 400 osób W projekcie "Strzelectwo PLUS" przygotowanym z myślą o mieszkańcach województwa dolnośląskiego udział wzięło ponad 400 osób

Koordynator projektu i zarazem Prezes Fundacji PHCF Paweł Sochacki podkreśla, wagę szkolenia: „Strzelectwo sportowe łączy precyzję, kontrolę i skupienie, ale także promuje bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Pozytywny odzew mieszkańców Dolnego Śląska na naszą akcję jest dla nas jasnym sygnałem, jak potrzebne są tego typu szkolenia wśród obywateli”.

Dodatkowym atutem szkolenia była nauka podstaw pierwszej pomocy medycznej, której znajomość może być nieoceniona zarówno na strzelnicy, jak i w życiu codziennym.

Relacja z wydarzenia jest do zobaczenia na www.strzelectwoplus.pl.

Artykuł sponsorowany