Polskie Radio

Natalia Lesz w "Muzycznej Jedynce". Na audycję zaprasza Paweł Sztompke

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2023 12:30
W sobotnim wydaniu audycji będziemy gościć Natalię Lesz, która zaprosi na koncert "Osiecka itp. itd...", który odbędzie się 28 listopada. Na "Muzyczną Jedynkę" zaprasza Paweł Sztompke.
Gościem sobotniego wydania Muzycznej Jedynki będzie Natalia Lesz
Gościem sobotniego wydania "Muzycznej Jedynki" będzie Natalia LeszFoto: FOTON/PAP

Podczas koncertu "Osiecka itp. itd...", który odbędzie się w Warszawie, Natalia Lesz zaprezentuje utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej w zupełnie nowych aranżacjach. W trakcie wydarzenia usłyszymy także autorskie utwory artystki, w tym m.in. "Wiosną", "Historia z Happy Endem", czy najnowszy singiel "Wierszem lubimy przeklinać".

Za Natalią Lesz także premiera nowej płyty "Piosenki domowe" i spektaklu opartego o utwory z wydawnictwa. Na albumie wydanym pod patronatem Polskiego Radia znalazły się piosenki z wierszami Michała Rusinka; opisują one codzienne sytuacje, z jakimi spotykają się dzieci. - Pomyślałyśmy, że tam się tyle dzieje w tych piosenkach, one są tak barwne, że szkoda byłoby, aby była tylko płyta. Zaprosiłyśmy do współpracy Magdalenę Małecką-Wippichktóra jest reżyserką i która napisała scenariusz do naszych piosenek domowych. Myślę, że powstał bardzo piękny, kameralny spektakl dla dzieci łączący muzykę i poezję - podkreślała w "Muzycznej Jedynce" Natalia Lesz.

Czytaj także:

W "Muzycznej Jedynce" o wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, dziennikarze: Marcin Kusy, Ula Kaczyńska, Maria Szabłowska, Anna Will, Paweł Sztompke. To oni gwarantują, że słuchacze usłyszą w każdej audycji wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o artystach goszczących w Jedynce, a dzięki licznym konkursom będą mogli wybrać się na koncerty lub powiększyć swoje kolekcje płytowe.

Zapraszamy Państwa do spędzania w Jedynce czasu z muzyką, która skłania do refleksji, uspokaja i poprawia humor, o czym przekonują jej twórcy: Abba, Budka Suflera, Queen, Anna Jantar, Michael Jackson, Madonna, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Sting, The Beatles, Stevie Wonder, Kayah, Amy Winehouse, Lady Pank, Krzysztof Krawczyk, Selah Sue, Ania Dąbrowska, Joe Dassin, Czesław Śpiewa, Francis Lai i wielu innych.

***

Do wysłuchania audycji "Muzyczna Jedynka" w sobotę (25.11) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Paweł Sztompke.

qch/mg