Polskie Radio
Section05
Natalia Lesz

Koncert "Osiecka itp. itd...". Natalia Lesz zaprezentuje utwory Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach

Podczas koncertu "Osiecka itp. itd...", który odbędzie się w Warszawie, Natalia Lesz zaprezentuje utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej w zupełnie nowych aranżacjach. W trakcie wydarzenia usłyszymy także autorskie kompozycje artystki, w tym m.in. "Wiosną", "Historia z Happy Endem", czy najnowszy singiel "Wierszem lubimy przeklinać".
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Natalia Lesz muzyka rozrywkowa Agnieszka Osiecka koncert goya poezja śpiewana

Natalia Lesz w "Spotkaniu na Żądanie" o aktorstwie splecionym z muzyką [WIDEO]

– Wraz z Urszulą Borkowską, która jest kompozytorką i aranżerką stworzyłyśmy projekt na bazie "Wierszyków domowych" Michała Rusinka. [Urszula - przyp. red.] pomyślała, że jest to bardzo dobry materiał na taki projekt edukacyjny dla dzieci. Okazuje się, że bardzo dużo dorosłych bawi się przy tych piosenkach, bo nie dość, że muzyka jest bardzo nośna i przyjemna, to teksty są niegłupie – mówi Natalia Lesz, opowiadając o albumie "Piosenki domowe".
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Tomasz Żąda Natalia Lesz

"Piosenki domowe" na żywo. Koncert Natalii Lesz na podstawie płyty dla dzieci

- To projekt, który łączy w sobie poezję i muzykę, więc jest dla mnie wyjątkowy. Jest to żonglerka, w taki sposób pisze Michał Rusinek, ale urocza żonglerka. Trzeba dykcję mieć zdecydowanie opanowaną i aparat mowy rozgrzany, żeby te piosenki śpiewać - mówi w "Muzycznej Jedynce" o płycie oraz spektaklu muzycznym "Piosenki domowe"  Natalia Lesz. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Anna Will Natalia Lesz dzieci wiersze Michał Rusinek

Koncert Natalii Lesz. "Piosenki domowe" na żywo!

Już w najbliższą niedzielę 10 września, odbędzie się koncert Natalii Lesz na podstawie wierszyków Michała Rusinka do muzyki Urszuli Borkowskiej. - Jest to spektakl muzyczny, bardzo kolorowy. Będziemy Was oprowadzać po zakamarkach naszego domu, czyli pokazywać Wam różne miejsca i przedmioty, których tak do końca być może nie widzicie na co dzień - powiedziała Natalia Lesz - gość wtorkowego "Popołudnika" w Polskim Radiu Dzieciom. Stacja objęła patronatem medialnym zarówno płytę "Piosenki domowe" jak również niedzielny koncert. Zapraszamy do wysłuchania dalszej części rozmowy z artystką.
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD piosenki dla dzieci radio dla dzieci radio dla rodziców Natalia Lesz

Tworzenie obrazów dla wyobraźni. Natalia Lesz prezentuje "Piosenki domowe"

Najnowszy album Natalii Lesz pt. "Piosenki domowe" to utwory skierowane nie tylko do dzieci. Na płycie znajdziemy utwory z tekstami Michała Rusinka i muzyką Urszuli Borkowskiej. Jak zapowiada artystka, w przygotowaniu jest również przedstawienie oparte na piosenkach z albumu. - Po raz pierwszy mogłam robić muzycznie wszystko, na co miałam ochotę - wyznaje piosenkarka w "Muzycznej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska natalia lesz muzyka rozrywkowa Muzyka dla dzieci piosenki dla dzieci

Natalia Lesz w "Gwiazdozbiorze" PR Dzieciom

Będąc na studiach aktorskich w Stanach Zjednoczonych, nagrywała dla zabawy muzykę, którą wysyłała swoim najbliższym. Nie podejrzewała wówczas, że zajmie się muzyką na poważnie. W roku 2008 miała miejsce premiera pierwszego albumu Natalii. Była to jedna z pierwszych płyt w języku angielskim na polskim rynku. Dzisiaj większość słuchaczy kojarzy ją jako wokalistkę, ale to aktorstwem chciała się zająć od zawsze. W końcu połączyła swoje dwie pasje na wydziale wokalnoaktorskim o specjalizacji wokalistyka estradowa. 
Zobacz więcej na temat:  natalia lesz radio dla dzieci piosenki dla dzieci Marta Powałowska

Muzyczne wagary w środku dnia

We wtorkowej odsłonie audycji "Nasza tonacja" Radosław Okrasko zaprosił nas na muzyczne wagary w ciągu dnia. Na liście zaprezentowanych wykonawców znaleźli się m.in. Muniek Staszczyk (ale nie w wydaniu solowym!), legenda jazz-rocka Laboratorium z gościnnym udziałem O.S.T.R. i wirtuoz harmonijki ustnej Sławomir Wierzcholski.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Radosław Okrasko Trójka o.s.t.r. Mata natalia lesz Sławomir Wierzcholski Tede muniek Muniek Staszczyk