Polskie Radio
Section05
Paweł Sztompke

Zobacz wyniki aktualnego notowania "Mojej listy przebojów"

"Moja lista przebojów" to 10 najlepszych piosenek mijającego tygodnia, zaprezentowanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki. Nowości i wielkie powroty, utwory z całego świata i przegląd najlepszych polskich piosenek. Każdego tygodnia inne notowanie, które specjalnie przygotują poszczególni redaktorzy. Najnowsze Wydanie poprowadził Paweł Sztompke. Zobacz dziesiątkę i posłuchaj utworów z listy. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke

Lena Ledoff o "Pani Pylińskiej i sekrecie Chopina": połączenie recitalu i spektaklu

W sztuce tkwi wielka siła. Przekonać się mogli o tym widzowie spektaklu "Pani Pylińska i sekret Chopina", stworzonego na podstawie prozy Erica-Emmanuela Schmitta. Premiera odbyła się we wtorek (10 maja) w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy". - To połączenie recitalu i spektaklu - mówi Lena Ledoff, pianistka i kompozytorka.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Fryderyk Chopin MUZYKA Eric-Emmanuel Schmitt Joanna Żółkowska Paulina Holtz

Polsko-ukraiński projekt muzyczny. Jan Stokłosa: utwór nabrał nowego znaczenia

Ukraiński zespół Okean Elzy (Океан Ельзи) wraz z polskimi artystami z zespołu IRA oraz Stokłosa Collective Orchestra nagrał ukraińsko-polską wersję przeboju "Obijmy". - W porozumieniu z Okean Elzy i naszymi artystami stworzyliśmy nową wersję ich utworu, który był bardzo znany przed wojną, a teraz, w trakcie rosyjsko-ukraińskiej wojny, nabrał drugiego życia, zupełnie nowego znaczenia - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia kompozytor Jan Stokłosa.  
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke IRA Artur Gadowski Rock Ukraina zespół piosenka Jedynka Ukraina

Dwóch dyrygentów na koncercie orkiestry Sinfonia Iuventus w Polskim Radiu

W najbliższą sobotę (9.04) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpi Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa. Początkowo koncertem dyrygować miał Wojciech Rajski, ale z przyczyn zdrowotnych musiał go zastąpić Rafał Janiak. Rekonwalescent pojawi się jednak na widowni i obejrzy występ swych kolegów muzyków na żywo.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Rajski Sinfonia Iuventus koncert studio Lutosławskiego studio im. Witolda Lutosławskiego Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego MUZYKA Paweł Sztompke

Krzysztof Napiórkowski: płyta "CV" to najbardziej autorska z moich płyt

5 marca ukazał się najnowszy album Krzysztofa Napiórkowskiego zatytułowany "CV". - Cieszę się, że się ukazał - wyznaje w "Muzycznej Jedynce" artysta. Zaznacza, że teraz nie jest dobry czas na wydawanie płyt, ale dostaje sygnały, że muzyka jest obecnie ludziom szczególnie potrzebna, więc nie wahał się z wydaniem albumu. - To forma prezentacji tego, co chcę robić w muzyce i do czego zmierzam.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke MUZYKA

"Kwartesencja naszego ujęcia tanga". Sebastian Wypych o płycie "TANGOSPHERE"

- To jest sfera naszego tanga, w której się poruszamy. Chcieliśmy zaprezentować jak największe i jak najpiękniejsze szlagiery oraz hity repertuaru tangowego. Zarówno tego polskiego, jak i światowego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o albumie "TANGOSPHERE" Sebastian Wypych. Gang Tango nagrał płytę w naprawdę ekspresowym tempie.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Paweł Sztompke Muzyczna Jedynka album tango Sebastian Wypych

"Witek Paszt na scenie był perfekcjonistą". Wspominamy założyciela Vox

W wieku 68 lat odszedł od nas założyciel i wokalista grupy Vox Witold Paszt. - Był wspaniałym muzykiem, który nie popuścił żadnej nutki. Na scenie był perfekcjonistą - wspomina zmarłego kolegę Darek Tokarzewski z zespołu Vox. Tadeusz Wicherek z Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu dodaje, że Witold Paszt odszedł za szybko.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Paweł Sztompke Witold Paszt VOX Zamość Muzyczna Jedynka odeszli 2022