Polskie Radio

Darek Kozakiewicz LIVE "Pokochaj". Nowy singiel Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 08:00
Poruszająca, rockowa ballada w mistrzowskim wykonaniu legendarnego wirtuoza gitary - nowy singiel Darka Kozakiewicza to zapowiedź nowego studyjnego albumu. Premiera singla 14 lutego 2024 roku. Wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
Darek Kozakiewicz LIVE Pokochaj
Darek Kozakiewicz LIVE "Pokochaj"Foto: mat.prasowe

Ponad pół wieku na scenie, a kolejne lata… też w swoim żywiole!

Młodzieńcze dokonania Darka Kozakiewicza pamiętają najstarsi górale i fani polskiego rocka, bluesa i jazzu (skrócony wypis z CV: Breakout, Test, Air Condition), a nazwiska artystów, z którymi jako niezawodny muzyk sesyjny współpracował podczas trwającej od początku lat 70. XX wieku kariery, wypełniają wiele stron encyklopedii polskiej muzyki rozrywkowej.

Pierwsze działania jako lider własnych zespołów podjął jeszcze w latach 80. (singiel „Henio na wczasach” / „Narodziny Karoliny”). Rozpoczęta wtedy praca nad długogrającym debiutem solowym zakończyła się dopiero po… niemal czterdziestu latach, wraz z publikacją przez Polskie Radio podwójnego albumu „Krokodyl”, nawiązującego tytułem do branżowego pseudonimu gitarzysty i kompozytora.

Ta (zbyt) długo oczekiwana premiera zbiegła się z definitywnym zakończeniem działalności zespołu Perfect i przypieczętowała powołanie do życia kwartetu Darek Kozakiewicz Live - grupa, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w mocnym, żywiołowym graniu oko w oko z publicznością, najchętniej w klimatycznych klubach.

Balladę „Pokochaj” Darek skomponował do słów wokalistki Natalii Sikory, która współtworzyła pierwszy skład DKL. W wersji studyjnej, będącej pierwszym singlem z przygotowywanej już kolejnej autorskiej płyty Darka, wzięła udział charyzmatyczna wokalistka Justyna Panfilewicz.


Źródło: YouTube Agencja Muzyczna Polskiego Radia 

Darek Kozakiewicz: - Piosenkę napisałem jeszcze czasach Perfektu. Kiedy przyszedł czas, żeby wyciągnąć ją z szuflady, Natalia napisała tekst, który emanuje ciepłem i miłością. Wspaniale interpretowała go podczas koncertów, ale w wykonaniu Justyny także słychać, piękne, rockowe emocje. Nie mogłem być większym szczęściarzem, gdy zgodziła się dołączyć do mojego zespołu. To bardzo szczera i serdeczna osoba, a do tego niezwykle utalentowana artystka. Myślę, że to kwestia czasu, gdy zdobędzie dużą popularność.

O samym zaś utworze Darek Kozakiewicz mówi tak: - Klasyczna ballada bez silenia się na nowatorstwo pod względem kompozycji i aranżacji, z mocną częścią środkową, dzięki której nie jest tkliwie i banalnie. Bo piosenka jest jak życie, jak miłość, jak relacja między dwojgiem ludzi.

Zespół Darek Kozakiewicz Live oprócz lidera na co dzień tworzą i wzięli w nagraniu: Justyna Panfilewicz (śpiew), Tomek Płonka (gitara basowa) i Sławek Puchała (perkusja).

Nastrojowy teledysk, w którym wystąpiła tancerka Maria Salwińska, wyreżyserowała Iryna Florova.

mat.prasowe/id