Polskie Radio

Drzemka w ciągu dnia. Jak szybko i efektywnie odpoczywać?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2024 07:48
Drzemka w ciągu dnia - nazywana "poprawiaczem nastroju" wbrew pozorom ma więcej dobroczynnego wpływu na organizm. Ale drzemka studentów w trakcie zajęć na podłodze uczelni? 
Drzemka na studiach
Drzemka na studiachFoto: Shutterstock

Na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym jedna z wykładowczyń wprowadziła nietypowe zajęcia - drzemkologię stosowaną. Studenci ściągają buty, wyłączają telefony, kładą się między ławkami nakrywając kocem czy śpiworem i... śpią. To jest wstęp do pracy w szpitalu, gdy będą musieli poradzić sobie ze zmęczeniem na długich, szpitalnych dyżurach.

Jak szybko i efektywnie odpoczywać? O tym w rozmowie z Marią Kmitą, z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, która prowadzi zajęcia. 

Zobacz też: 

Ponadto w audycji:

- Na całym świecie nie milkną echa po publikacji zretuszowanego zdjęcia księżnej Kate z dziećmi. Okazało się, że zostało bardzo mocno przerobione. Większość agencji fotograficznych natychmiast je wycofała. Czy księżna Kate nie miała prawa do takiej zdjęciowej modyfikacji? Czy rodzina królewska nie ma prawa do prywatności? Jaki jest status książęcej pary w Wielkiej Brytanii w sytuacjach gdy w grę wchodzą sprawy związane ze zdrowiem?

Gościem audycji będzie dr Wioletta Wilk-Turska, ekspert ds. brytyjskiej rodziny królewskiej, autorka książki "Korona. Fenomen najpotężniejszej monarchii".

Flesz kulturalny Martyny Podolskiej. 

- Turystyczny Alfabet PL, który przygotowała Sława Bieńczycka. 

- Konkursy: "Kto to, co to?", "Od małego dla dużego". 

- Kolejny odcinek lektury Jana Potockiego "Rękopis znaleziony w Saragossie", czyta Jan Englert. 

***

Na audycję "Cztery pory roku" w piątek (15.03) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Agnieszka Kunikowska. 

ans