Polskie Radio

Magdalena Biejat gościem audycji "W samo południe"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2024 10:15
Gościem audycji "W samo południe" Programie 1 Polskiego Radia w czwartek o godz. 12:20 będzie Magdalena Biejat, kandydatka Lewicy na prezydenta Warszawy.
Multimedialne studio radiowej Jedynki
Multimedialne studio radiowej JedynkiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

W niedzielę 7 kwietnia w całej Polsce odbędą się wybory samorządowe, w których zdecydujemy m.in. o obsadzie blisko 47 tys. miejsc w radach miast, gmin, powiatów, sejmików i dzielnic Warszawy. Jeden z ciekawszych pojedynków odbędzie się w Warszawie - gdzie o fotel prezydenta miasta powalczą m.in. Rafał Trzaskowski (PO) i Tobiasz Bocheński (PiS). Tego dnia transport publiczny w stolicy będzie bezpłatny. Przy wyborach w Warszawie pracować będzie 846 komisji wyborczych.

Ewentualna druga tura wyborów samorządowych zostanie przeprowadzona 21 kwietnia. Aktualnie urzędujący prezydent Warszawy zaapelował o udział w wyborach samorządowych i powtórzenie wysokiej frekwencji z wyborów parlamentarnych. - Te wybory mają fundamentalny charakter. Samorząd musi być silny, bo w nim zapadają decyzje, które są najbliżej obywatelek i obywateli - przekonywał Trzaskowski.

O program wyborczy, przebieg kampanii przed wyborami samorządowymi oraz przewidywania dotyczące wyników zapytamy Magdalenę Biejat.  

***

Na audycję "W samo południe" w czwartek (4.04) od godz. 12.00 zaprasza Paweł Zieliński.

pg