Polskie Radio
Section05
wybory samorządowe

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada nowe projekty. Komentarze

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli serię spotkań z wyborcami. - To jedyna władza odkąd pamiętam, która dotrzymuje obietnic – zaznaczył w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 Adam Borowski, redaktor Gazety Polskiej. Razem z Adamem Bułą z Polska The Times podsumowywali zapowiedzi PiS złożone sobotniej konwencji wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica wybory samorządowe Mateusz Morawiecki program 500+ Adam Borowski cit ZUS Platforma Obywatelska

Konwencja PiS w Warszawie. Nowe otwarcie rządzącej partii

W sobotę w Warszawie ma odbyć się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, w której wezmą udział m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes ugrupowania, Jarosław Kaczyński. W magazynie Północ-Południe komentarz prof. Sławomira Sowińskiego, politologa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Planowane są m.in. wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Transmisja wystąpień polityków w Polskim Radiu 24 od godz. 12.00.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński wybory samorządowe Mateusz Morawiecki Sławomir Sowiński

"Kazimierz Ujazdowski to kandydat zbyt konserwatywny"

- Do wyborów samorządowych idziemy pod koalicyjnym szyldem z PO. Będziemy ogłaszać kolejnych wspólnych kandydatów na prezydentów miast. Koalicja jest tak zbudowana, by spory nie psuły całości. Nie jest jednak tajemnicą, że we Wrocławiu wystawimy dwóch kandydatów – Platforma będzie miała swojego, a Nowoczesna swojego – mówiła w audycji 24 Pytania przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Katarzyna Lubnauer wybory samorządowe Wrocław Kazimierz Michał Ujazdowski Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Schetyna

"Adamowicz jest obciążeniem dla wizerunku Gdańska"

Zarzut popełnienia trzech przestępstw dot. złożenia nieprawdziwego oświadczenia majątkowego postawiła Prokuratura Krajowa prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego i Kazimierz Koralewski, radny Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku. Natomiast w audycji Północ-Południe sprawę Pawła Adamowicza politolog prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Adamowicz wybory samorządowe Gdańsk

Czy Patryk Jaki powalczy o Warszawę?

Trwają przymiarki do kandydatów partii na prezydentów miast w wyborach samorządowych. Patryk Jaki jest obok Michała Dworczyka jednym z faworytów do otrzymania nominacji w Warszawie z ramienia Zjednoczonej Prawicy, natomiast Kazimierz Ujazdowski został wskazany przez przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę jako kandydat partii na prezydenta Wrocławia. O wyborach samorządowych mówili w audycji Debata Dnia Adam Borowski („Gazeta Polska Codziennie”) i Jakub Szczepański („Fakt”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe Wrocław Kazimierz Ujazdowski Patryk Jaki

„PO szykuje w Warszawie ordynację wyborczą pod siebie"

 - Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz już dawno nie powinna być prezydentem Warszawy i nie byłaby, gdybyśmy wprowadzili te zmiany, które proponuje Kukiz’15 – powiedział w audycji 24 pytania Stanisław Tyszka z Kukiz’15. Gość odniósł się także m.in. do zbliżających się wyborów samorządowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Tyszka Kukiz'15 wybory samorządowe wybory w Polsce Hanna Gronkiewicz-Waltz Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość