Polskie Radio

Muniek Staszczyk w Jedynce. Od 42 lat jest liderem legendarnego zespołu [SŁUCHAJ TERAZ]

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2024 06:00
W listopadzie zeszłego rok obchodził swoje 60. urodziny. Od 42 lat jest liderem legendarnego już zespołu T.Love. Gościem audycji "Czas pogody" w Programie 1 Polskiego Radia jest Muniek Staszczyk. Zapraszamy!
Gościem Programu 1 Polskiego Radia w niedzielę 21 kwietnia będzie Muniek Staszczyk
Gościem Programu 1 Polskiego Radia w niedzielę 21 kwietnia będzie Muniek StaszczykFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Przyszedł na świat 5 listopada 1963 roku w Częstochowie. Już jako 16-latek założył zespół Schoolboys. Potem współtworzył zespół Opozycja, z którym w 1981 roku wystąpił na Festiwalu Nowej Fali w Toruniu i na Festiwalu w Jarocinie. 

Słuchaj Programu 1 Polskiego Radia w Playerze

Założyciel T.Love

To jednak założony w 1982 roku zespół Teenage Love Alternative okazał się przełomem. Swój debiut miał on na studniówce IV LO. Potem wystąpił na festiwalach w Malborku i Jarocinie. Od 1986 roku zespół nosi nazwę T.Love.

Dzisiaj Muniek Staszczyk jest rozpoznawalnym w całym kraju wokalistą. Z zespołem wylansował wiele przebojów m.in. "Wychowanie", "King", "Chłopaki nie płaczą", "Ajrisz", "Stokrotka". T.Love do tej pory wydało 13 albumów. Muniek Staszczyk współpracował również z innymi artystami - Pidżamą Porno, Kasią Nosowską, Maanamem. Tworzył także solowe albumy.

Życie prywatne Muńka Staszczyka

W trakcie swojej kariery otrzymał wiele wyróżnień. Został także odznaczony w 2011 Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Artysta nie ukrywa także swojej wiary. W 2016 roku był ambasadorem Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w Krakowie. 17 lipca 2019 roku w Londynie Muniek Staszczyk dostał wylewu. Od tamtej pory nie może prowadzić samochodu. Od 1989 jest mężem Marty. Ma także dwójkę dzieci: syna Jan oraz córkę Marię.

Czytaj też: 

***

Na rozmowę z Muńkiem Staszczykiem w audycji Czas pogody zaprasza w niedzielę (21.04) w godz. 10.00-12.00 Zbigniew Krajewski.

dz/DS