Polskie Radio

Światowy Dzień Płyty Winylowej. Który winyl był najdroższy na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 19:08
W radiowej Jedynce obchodzimy Światowy Dzień Płyty Winylowej. W "Wolnej sobocie z Jedynką" wizyta w sklepie z winylami i rozmowa z kupującymi. Marcin Kusy opowie o najdroższym winylu w historii, winylowym konkursie w Jedynce, najbardziej poszukiwanym polskim winylu i o tym, jak obsługiwać winyle.
W Wolnej sobocie z Jedynką będziemy rozmawiać o płytach winylowych
W "Wolnej sobocie z Jedynką" będziemy rozmawiać o płytach winylowychFoto: shutterstock/Nagornyi

Za nami druga edycja konkursu "Moje winylowe skarby". Główną nagrodę, gramofon, otrzymał pan Jacek. - Muzyka zawsze była dla mnie czymś ważnym, to przeniosło się na wiele sfer życia, w tym kolekcjonerstwo, zbieranie różnych nośników - mówił zwycięzca w radiowej Jedynce.

W konkursie "Moje winylowe skarby" słuchacze mogli przesyłać m.in. zdjęcia i opisy kolekcji płyt winylowych, sprzętu grającego. Aby wziąć udział w konkursie należało do wtorku, 2 kwietnia, przesłać zdjęcia wraz z opisem, co przedstawiają, za pomocą formularza dostępnego na stronie winyloweskarby.polskieradio.pl.

Skład Kapituły tworzyli dziennikarze muzyczni radiowej Jedynki: Marcin Kusy, Maciej Szajkowski i Kamil Wicik. Jurorzy, oceniając nadesłane zgłoszenia, brali pod uwagę: oryginalność, wartość poznawczą, unikalność oraz rolę prezentowanej kolekcji.

Poza tym w audycji:

- Popularność filmów klasy D i niżej. W Warszawie na cykl Najlepsze z Najgorszych brak biletów, w innych miastach też.

- 20 kwietnia to na całym świecie National Alike Day. Czy wśród znajomych mamy osoby podobne do kogoś sławnego? Naszym gościem będzie Marcin Olpiński, sobowtór Chucka Norrisa.

- Akcja "Sadzonka za oponę". W Nadleśnictwie Siewierz za oddanie w sobotę starych opon można dostać sadzonki.

Zobacz także:

***

Na "Wolną sobotę z Jedynką" w sobotę (20.04) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Daniel Wydrych i Patryk Michalski.

DS/wmkor