Polskie Radio

Jak zrobić Warszawską Jesień?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 17:30
Dziś w bitej godzinie rozmawiać będziemy o strategia kuratorskich festiwali muzyki współczesnej.
Jak zrobić Warszawską Jesień?
Foto: Glow Images/East News

Pretekstem jest oczywiście trwający własnie 56. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Czy formuła zasłużonej imprezy jest wciąż aktualna? O sukcesach i porażkach "Warszawskiej Jesieni" Ewa Szczecińska porozmawia z krytkami muzycznymi: Moniką Pasiecznik, Janem Topolskim i Krzysztofem Marciniakiem.

Będzie też o "kontekstach", bo Warszawska Jesień zapowiadała muzykę współczesną w kontekście Lutosławskiego, Pendereckiego i Góreckiego.

"Bita godzina" w piątek (27 września) o godz. 22.30.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Warszawska Jesień
Czytaj także

Andrzej Chłopecki - "samotny wilk" polskiej krytyki muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 18:00
"Nie był uwikłany w gry środowiskowe". "Jego publicystyka walczyła o wartości". "Jego działalność zastępowała pracę kilku nieistniejących organizacji" - tak w "Sezonie na Dwójkę" wybitnego publicystę muzycznego wspominali przyjaciele.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krystian Zimerman: Koncert Lutosławskiego to dla mnie coś bardzo osobistego

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 19:00
– Zadawałem mu setki pytań, jak to powinno być wykonane. A on odpowiedział: "to ty jesteś interpretatorem. Ja to tylko napisałem" – tak Krystian Zimerman wspominał swoje dawne rozmowy z Witoldem Lutosławskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kazimierz Serocki. "W jego muzyce słychać bokserskie ruchy"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 20:00
Jeden z najbardziej charyzmatycznych i bezkompromisowych awangardzistów polskiej szkoły kompozytorskiej był w głębi duszy nieśmiałym, delikatnytm człowiekiem. Zgadzają się co do tego - wspominający Kazimierza Serockiego - Jan Krenz, Zygmunt Krauze, Szábolcs Esztényi i Jerzy Artysz.
rozwiń zwiń