Polskie Radio
Section05
Witold Lutosławski

Jubileusz 30-lecia Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego

Perła w radiowej koronie, jedna z najlepszych pod względem akustyki sal koncertowo-nagraniowych w tej części Europy, bez której trudno dziś wyobrazić sobie Polskie Radio – Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego, radiowcom znane jako S-1, wkrótce skończy 30 lat. Z tej okazji poświęcimy temu niezwykłemu obiektowi najbliższe wydanie audycji "Dwie do setki".
Zobacz więcej na temat:  studio im. Witolda Lutosławskiego radio Witold Lutosławski studio Lutosławskiego

Paolo Bortolameolli: Lutosławski zawsze był moim wielkim idolem

- Pierwszym utworem Lutosławskiego, z którym się zetknąłem były "Wariacje na temat Paganiniego". Powiedzmy, że to jest znacznie bardziej tradycyjny rodzaj modernizmu niż w symfoniach. Zaś kiedy wreszcie skonfrontowałem się z jego dziełami orkiestrowymi, byłem oczarowany - opowiadał dyrygent, który wraz z NOSPR zainaugurował tegoroczny Festiwal "Łańcuch".
Zobacz więcej na temat:  Witold Lutosławski KULTURA Milena Gąsienica

Marek Wroniszewski: pokażemy dwa oblicza Lutosławskiego

- W programie koncertu z jednej strony jest "Mała suita" z 1950 roku, utwór napisany na zamówienie Polskiego Radia w celach bardziej rozrywkowych, oparty na motywach ludowych. Z drugiej - pochodzący z końca lat 80. Koncert fortepianowy - mówił w Dwójce dyrygent i zastępca szefa Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.
Zobacz więcej na temat:  Witold Lutosławski Jakub Kukla MUZYKA Sinfonia Iuventus koncert rocznica studio im. Witolda Lutosławskiego studio Lutosławskiego