JEDYNKA
9.00-12.00 - W "Lecie z Radiem" gościem będzie Piotr Cugowski, który inauguruje serię koncertów tegorocznego Lata z radiem. Wokalista zaprosił nas do swojego studia nagrań, w którym będziemy rozmawiać m.in. o grupie "Bracia", jego muzycznych fascynacjach i najnowszej solowej płycie "40", z której pochodzi kilka wielkich przebojów, w tym m.in. "Daj mi żyć".
Omówimy też najnowsze notowanie "Turystycznej Listy Przebojów" i połączymy się ze Słuchaczami, którzy zgłosili do niej swoje propozycje m.in. te z Dolnego Śląska. Ponadto jak zawsze nasze konkursy "Karuzela z nagrodami" i "Skojarzenia Lata z Radiem" oraz kolejny odcinek słuchowiska "Filary Ziemi" według powieści Kena Folletta. Zaprasza Sława Bieńczycka.
13.00-15.00 - "Muzyczna Jedynka". Zaprasza Zbigniew Zegler
Po 14.15 gościem będzie Piotr Sołoducha z zespołu ENEJ, który w ten dzień wyda zaskakującą płytę "Ä Skielä Wy?", nagraną m.in. z ludową grupą wokalną Zazula. Porozmawiamy o wyjątkowości tego dzieła i posłuchamy najnowszej muzyki Eneja.
17.10 - "Bezpieczna Jedynka" pod hasłem "Bezpieczny autokar". Zaprasza Patryk Kuniszewicz.
Zaczynają się wyjazdy na wakacje dzieci i dorosłych i dlatego chcemy przyjrzeć się akcji GITD kontrolowania busów i autokarów. Przy okazji damy słuchaczom komplet informacji, gdzie i jak można się upewnić, czy stan techniczny pojazdu, którym mamy podróżować, jest właściwy i co możemy zrobić w razie problemów.
23.10 - "Oszukani przez lichwiarzy" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego
Czy właściciele mieszkań i domów odzyskali swoje nieruchomości po głośnej przed dwoma laty akcji prokuratury udzielenia pomocy oszukanym przez lichwiarzy, którzy w zamian za niewielkie pożyczki przejmowali ich nieruchomości? Jaki jest los notariuszy, którzy poświadczali akty sprzedaży budzące prawne wątpliwości? W jakiej sytuacji są ludzie, którzy przeszli gehennę z oszustami? Czy państwo obroniło ich przed lichwiarzami?

DWÓJKA
07.00-10.00 - Poranek Dwójki - prowadzi Paweł Siwek
"Tu Muranów" - to tytuł najnowszej, długo wyczekiwanej wystawy w Muzeum Historii Żydów POLIN. Wielowymiarowa opowieść o warszawskiej dzielnicy rozpoczyna się w XVIII wieku, kiedy poznajemy pewnego Wenecjanina tęskniącego za ojczystą wyspą Murano. Przygotowana wystawa jest podróżą w czasie, podczas której widz poznaje dzieje tej części stolicy. Narracja obejmuje też losy mieszkańców, bywalców, a także postaci kojarzonych z Muranowem - od jego najdawniejszych początków po czasy współczesne, a nawet scenariusze przyszłości. O ekspozycji "Tu Muranów" porozmawiamy z jej współautorką, autorką książek o Muranowie, znawczynią powojennej historii dzielnicy - Beatą Chomątowską oraz Joanną Fikus - kierowniczką działu wystaw muzeum POLIN.
Ponadto w audycji:
- w cyklu Jazzowa Rozmowa - młody saksofonista Jerzy Mączyński i kwintet Jerry & The Pelican System,
- artyści domagają się powszechnej dostępności testów na koronawirusa i organizują transmitowany na cały świat koncert "Globalny cel: zjednoczeni z myślą o przyszłości",
- spór wokół spektaklu "Dziady" w reż. Michała Zadary w Teatrze Polskim.
13.00-15.00 - Pora koncertowa: Dźwięki na 95 obrotów - prowadzi Róża Światczyńska
Maurice Ravel - Koncert fortepianowy G-dur, wyk. Barbara Hesse-Bukowska - fortepian, WOSPR, dyr. Stefan Marczyk; Utwory Henryka Wieniawskiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Karola Szymanowskiego gra skrzypek, Piotr Janowski, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w 1967 r.; nagrania big-bandów Polskiego Radia z serii "Polish Radio Jazz Archives".
16.00-18.00 - Wybieram Dwójkę - prowadzi Jakub Kukla
W Krakowie trwa 18. Miesiąc Fotografii. Edycja nietypowa, realizowana w trudnych, nieustannie zmieniających się warunkach. Ambicją organizatorów jest konstruowanie jak najbardziej aktualnej wypowiedzi diagnozujących palące zjawiska współczesności i stwarzanie przestrzeni, w której twórcy mogą wejść w otwarty i krytyczny dialog z publicznością.
W audycji przedstawiamy wystawę Weroniki Perłowskiej, laureatki ubiegłorocznego Przeglądu Portfolio "Złość piękności szkodzi", oraz wystawę z archiwum klasyka awangardy Zygmunta Rytki zatytułowaną "Do kogo należy kosmos?".
Następnie przenosimy się do Gdańska, gdzie w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia otwiera się wystawa online Javiera Rodrígueza "Cobra" (wystawa będzie też czynna stacjonarnie, ale tylko w weekendy i przy limicie zwiedzających). Prace chilijskiego fotografa i rysownika oscylują wokół zagadnienia zła. Artysta stara się zrekonstruować najnowszą historię Chile i przypadki tortur dokonanych przez przedstawicieli chilijskiego aparatu państwowego w ciągu ostatnich dziesięciu lat, w czasie tzw. postdyktatury, czyli po obaleniu rządu generała Pinocheta.
W swojej pracy artysta sięga po język eseju historycznego, grafiki politycznej, kina, powieści szpiegowskich. Miesza stylistyki charakterystyczne dla fotorealizmu i ekspresjonizmu. Ponadto porozmawiamy z Łukaszem Modelskim - autorem audycji w Dwójce "Droga przez mąkę" - o jego najnowszej książce "Mała historia kuchni. Dzieje się je". Przedstawimy premiery kinowe, a w Literackich witaminach - Agnieszka Dauksza.
21.30-22.05 - Rozmowy po zmroku: Strefa literatury: Sandor Marai, tom ostatni - aud. Wacława Holewińskiego.

TRÓJKA
00.00-02.00 - Trójka pod księżycem - Barbara Marcinik
02.00-02.15 - Kwadrans Leszka Długosza
02.15-04.00 - Trójkowe Archiwum Koncertowe - Zofia Sylwin
04.00-06.00 - Trójkowy Budzik - Piotr Łodej
06.35-09.00 - Zapraszamy do Trójki - Marcin Łukawski
8.12 - Salon Polityczny Trójki - Beata Michniewicz. Gość: minister zdrowia Łukasz Szumowski
09.00-10.00 - Winien i ma - Arkadiusz Ekiert
10.00-12.00 - Do Południa - Agnieszka Furtak, Marta Malinowska
12.00-13.00 - Godzina prawdy - Michał Olszański
13.00-14.00 - Akademia rozrywki - Łukasz Szwed
14.00-15.00 - Muzyczna Poczta UKF - Tomasz Żąda
15.00-16.00 - W tonacji Trójki - Michał Margański
16.00-19.00 - Zapraszamy do Trójki - Kuba Strzyczkowski
19.00-22.00 - Audycja muzyczna - Piotr Baron
22.00-00.00 - Offensywa - Piotr Stelmach

CZWÓRKA
07.00-09.00 - Najlepszy Dzień Tygodnia - Groszek cukrowy to jedyny rodzaj groszku, który można jeść na surowo razem ze strąkiem. Dodatkowo ma on niedużo kalorii i stanowi ciekawą bazę do niebanalnych dań. Jak przygotować groszek, by nie pozbawić go tych cennych składników? W audycji również ciekawostki o jerzyku.
9.00-10.00 - Rozbiegani - Karina Terzoni zaprasza na rozmowę o pamięci mięśniowej z Kamilem Goleniem - fizjoterapeutą, trenerem przygotowania motorycznego. Gościem w audycji będzie również Jacek Tomczak, który mimo wypadku i niepełnosprawności uprawia wszystkie możliwe sporty, bieganie, rower, snowboard... Inspiruje inne osoby, które twierdzą, że po takim nieszczęściu nic ich już w życiu nie czeka.
14.00-15.00 - Dajesz radę - Truskawki, banany i mleko - tyle wystarczy, żeby samemu zrobić lody. Jak samemu zrobić ten popularny deser, czy jest lepszy i zdrowszy od tego ze sklepu? Podpowie Jolanta Naklicka-Kleser z Pracowni Smaku.
16.00-17.00 - 4. Bieg - Czy jest jeszcze szansa, aby przed wyjazdem na wakacje poprawić sylwetkę? Jakie ćwiczenia pomogą? Na czym się skupić? Trening siłowy, budowanie masy, spalanie tłuszczu? Czy dieta i zrzucanie kilogramów to zawsze dobry pomysł? Zaprasza Piotr Galus.
22.00-00.00 - Rock Blok - Bartek Koziczyński zaprasza na rozmowę z Mariuszem Dudą z zespołu Riverside - o najnowszym singlu i planach na przyszłość.

POLSKIE RADIO DZIECIOM
10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - Zaczynamy wakacje! Z tej okazji zabieramy dzieci w muzyczną podróż na Madagaskar. Czy spotkamy tam Króla Juliana? Jakie w dotyku są łapki lemura? Czy podróż na czwartą największą wyspę świata jest bezpieczna? Jak się do niej przygotować?
15.00-17.00 - "Popołudnik" - Dziś ostatni dzień szkoły i tym samym pierwszy dzień wakacji, więc to one będą tematem naszego spotkania.
Porozmawiamy między innymi o pomysłach wakacyjnych, miejscach na ich spędzanie, sezonowych, wakacyjnych warzywach i owocach oraz pożegnaniu szkoły na dwa miesiące.
17.15-17.45 - "Rodzina pod żaglami" - Jeśli wybierzemy żeglarstwo na wakacje, to jak wybrać najlepszy rejs dla naszej rodziny? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze i czym się kierować opowie rodzina Jakubczaków.
18.00-19.00 - "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Koniec szkoły! Zaczynamy długo wyczekiwane wakacje! Czas wyjechać na kolonie. Jak wyglądają takie obozy? Co na nich możemy robić? Czym zajmuje się wychowawca kolonijny? Opowiemy również o nowych zasadach na koloniach związanych z bezpieczeństwem. Gość: Zbigniew Kozłowski, wychowawca kolonijny.
21.00-23.00 - "Strefa rodzica"
Koronawirus zmienił szkolne realia. Mierzenie się z pracą zdalną było wielkim sprawdzianem dla szkół i nauczycieli oraz dla dzieci i rodziców. Czego udało nam się w tym czasie nauczyć? Czy wyciągniemy wnioski na przyszłość? W jakim stopniu szkoła zmieniła się na lepsze dzięki pandemii? Rozmowa z Elżbietą Manthey, dziennikarką zajmująca się tematyką edukacji dzieci.

POLSKIE RADIO CHOPIN
9.00 - Rozpocznie się powtórka dwugodzinnej audycji z udziałem wybitnego pianisty Karola Radziwonowicza i dwóch znakomitych (zresztą również świetnie grających na fortepianie) krytyków muzycznych - Kacpra Miklaszewskiego i Andrzeja Sułka. To zacne grono pianistycznych fachowców będzie tym razem dążyć do tego, aby wyselekcjonować najlepsze wykonanie kompletu 12 Etiud transcendentalnych Franciszka Liszta.
Piekielnie trudne technicznie etiudy Liszta, wyznaczające szczyty romantycznej wirtuozerii fortepianowej, byłyby nie do pomyślenia gdyby nie dwa wcześniejsze, genialne etiudowe zbiory - opus 10 i 25 - skomponowane przez Fryderyka Chopina. Na Płytowy Trybunał Dwójki zaprasza oczywiście redaktor Jacek Hawryluk.
22.00 - Pora na inny, bardzo lubiany dwugodzinny magazyn - Czarne na białych. Jego autor - Jakub Puchalski - przybliżający sylwetki najwybitniejszych pianistów w dziejach fonografii tym razem skoncentruje się na postaci dla polskiej pianistyki może najważniejszej - Ignacego Jana Paderewskiego, który - zanim stał się mężem stanu i jednym z najważniejszych współautorów polskiej niepodległości - zrobił bezprecedensową, światową karierę muzyczną.
Jakub Puchalski, na podstawie najstarszych nagrań wirtuoza, pochodzących z początku XX wieku, spróbuje przybliżyć nam istotę fenomenu pianistycznego pierwszego polskiego premiera II Rzeczypospolitej.
Zapraszamy do słuchania.