Polskie Radio

Radiowa Jedynka i Trójka na festiwalu w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 19:30
Trwa największe święto polskiej piosenki! Od piątku do poniedziałku (17-20.06) Program 1 Polskiego Radia i Trójka zapraszają na największą scenę muzyczną w Polsce - 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas festiwalu wręczono statuetki w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Przez cały czas trwania wydarzenia na antenach Jedynki i Trójki można zdobyć zaproszenia na festiwalowe koncerty.
Paweł Sztompke i Justyna Steczkowska na Festiwalu w Opolu
Paweł Sztompke i Justyna Steczkowska na Festiwalu w OpoluFoto: Polskie Radio

Dziennikarze Jedynki oraz Programu 3 Polskiego Radia - jako patroni medialni festiwalu - zarówno na miejscu w Opolu, jak i na swoich antenach wspierają debiutantów i doświadczonych artystów polskiej sceny muzycznej.

Nagroda Jedynki w kategorii "Premiery"

Podczas trwającego od 17 do 20 czerwca festiwalu Jedynka przyznała nagrodę w kategorii "Premiery". Statuetkę wręczył Marcin Kusy - dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Zwycięzca - Filip Lato- będzie mógł wystąpić w Studiu Koncertowym im. W. Szpilmana, a jego koncert będzie transmitowany na antenie Programu 1.

59. KFPP w Opolu. Filip Lato z nagrodą Programu 1 Polskiego Radia

Nagroda Trójki w kategorii "Debiuty"

Podczas festiwalu radiowa Trójka przyznała nagrodę w kategorii "Debiuty". Statuetka wręczyła dyrekcja Programu 3. Laureatka - Basia Giewont - zagra koncert w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W ubiegłym roku Trójka przyznała tę nagrodę Bartkowi Deryle. 


Basia Giewont z Nagrodą Trójki na opolskim festiwalu!


Do wygrania zaproszenia na koncerty

Na słuchaczy czekają podwójne zaproszenia na koncerty - do zdobycia podczas audycji Jedynki i Trójki.

·        Więcej informacji na stronach: trojka.polskieradio.pl oraz jedynka.polskieradio.pl

·        Link do audycji Programu 1: "Muzyczna Jedynka" tutaj, "Jedyne takie miejsce" tutaj, "Audycja specjalna" tutaj, "Tu jest muzyka" tutaj, "Czas pogody" tutaj, "Niedziela z Jedynką" tutaj

·        Link do audycji Trójkowych: "Zapraszamy na weekend" tutaj, "Lista Przebojów Trójki" tutaj, "Departament Rytmu" tutaj

 ***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie programy: Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24, oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców.

Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.