Polskie Radio

Polskie Radio dla Ukrainy nadal nadaje w Przemyślu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 14:00
Polskie Radio dla Ukrainy w dalszym ciągu będzie nadawać swoje 24-godzinne, specjalne programy w języku ukraińskim w Przemyślu – na częstotliwości 98,6 MHz. Stacji publicznego nadawcy można słuchać również w kilku innych polskich miastach: w Warszawie – na częstotliwości 100,6 MHz, w Łodzi – na 94,40 MHz, we Wrocławiu – na 100,70 MHz oraz w Białymstoku – na 94,80 MHz. W ten sposób ukraińska społeczność nadal będzie otrzymywać informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie oraz porady, gdzie udać się po pomoc i w jaki sposób załatwić formalności. Antena dostępna jest również cyfrowo nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
Uruchomienie Polskiego Radia dla Ukrainy było konsekwentnym działaniem publicznego nadawcy wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół
Uruchomienie Polskiego Radia dla Ukrainy było konsekwentnym działaniem publicznego nadawcy wspierającym naszych ukraińskich przyjaciółFoto: PR

Uruchomienie Polskiego Radia dla Ukrainy było konsekwentnym działaniem publicznego nadawcy wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół. Polskie Radio już 24 lutego rozpoczęło emisję – jako pierwszy nadawca w Polsce – specjalnych serwisów informacyjnych w języku ukraińskim. Od tej pory sukcesywnie poszerza ono swoją ofertę skierowaną do obywateli Ukrainy przebywających w naszym kraju – we wszystkich dostępnych formach emisji, czyli na antenach swoich stacji (nadających w systemie FM oraz cyfrowo), a także w internecie. Działania te spotykają się z ciepłym przyjęciem ukraińskiej społeczności w naszym kraju oraz zostały docenione m.in. przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy i Krajową Radę Telewizji i Radiofonii Ukrainy.

Obywatele Ukrainy przebywający w Polsce mogą słuchać programu Polskiego Radia dla Ukrainy także za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl. Sygnał publicznego nadawcy został również dodany do aplikacji na urządzenia mobilne "Polskie Radio" – do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store. Dodatkowo Polskie Radio emituje na Ukrainę audycje na częstotliwościach UKF – dzięki nadajnikom w Kijowie oraz dziewięciu nadajnikom w obwodach donieckim i ługańskim.

Wiadomości po ukraińsku>>>

17 marca Polskie Radio uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim – Polskie Radio dla Ukrainy. Ta informacyjno-publicystyczno-muzyczna rozgłośnia skierowana jest do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce. W programie znajdują się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie – tego, co dzieje się na terenach okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę, jak również wskazówki i niezbędne informacje dla Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w Polsce – np. gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności. Aż połowa audycji Polskiego Radia dla Ukrainy przygotowywana jest w warszawskim studiu Polskiego Radia dla Zagranicy. Autorskie audycje dziennikarzy sekcji ukraińskiej tej stacji emitowane są w godz. 9.0021.00.

Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ oraz na pięciu częstotliwościach FM: w Białymstoku na 94,80 MHz, w Łodzi na 94,40 MHz, w Przemyślu na 98,6 MHz, w Warszawie na 100,6 MHz oraz we Wrocławiu – na 100,70 MHz.

Mat. promocyjne