X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gustaw Herling-Grudziński
Section05

"Pisać tak, by zdanie było przekazem nie tylko jasnej i swobodnej myśli, lecz nieustannego napięcia moralnego, by w słowie żył całym sobą ten, kto wypowiada je jako swoją długo odważaną i cierpianą prawdę – to pociągało mnie zawsze".

Gustaw Herling-Grudziński, "Dziennik pisany nocą"Section16
O ludziach i książkach
11'29 "Najistotniejsza u Orwella jest rola kłamstwa, zabijanie przeszłości i panowanie nad językiem”
09'21 "Podział na dwie literatury – krajową i zagraniczną nie ma już sensu"
06'25 O książkach Miłosza, Kołakowskiego, Rymkiewicza
05'37 O książkach Herberta, Miłosza, Nowakowskiego
05'34 "Słonimski pozostał wierny paru prostym i jasnym wartościom, których wagę nauczono się cenić, gdy je stracono"
11'04 "Czapski o czujnym zawsze oku malarskim. Czapski gorący patriota"
03'27 "Mój stosunek do Żeromskiego jest przede wszystkim uczuciowy i dość osobisty”
Section17
Z archiwów RWE
08'42 Przyjaźń Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z Jerzym Giedroyciem Z Małgorzatą Ptasińską-Wójcik rozmawia Ewa Stocka-Kalinowska
02'22 Gustaw Herling-Grudziński o 40 latach pracy w paryskiej “Kulturze"
00'49 Jerzy Giedroyc o Gustawie Herlingu-Grudzińskim
02'44 Czym jest dla mnie paryska "Kultura"? Z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim o paryskiej "Kulturze" rozmawia Renata Gorczyńska. Z nagrań archiwalnych polskiej rozgłośni Radia BBC.
09'11 Herling-Grudziński i "Kultura". Korespondencja Radia Wolna Europa z Paryża (1985) Korespondencja na temat filmu poświęconego Instytutowi Literackiemu w Paryżu i miesięcznikowi "Kultura" (fragment wypowiedzi Jerzego Giedroycia - redaktora paryskiej "Kultury"; fragment rozmowy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z J. Giedroyciem; fragmenty wypowiedzi Józefa Czapskiego, Konstantego Jeleńskiego, G. Herlinga-Grudzińskiego).
Section49
Dołożyliśmy maksymalnych starań, aby ustalić autorstwo wszystkich prezentowanych w tym serwisie materiałów. Większość fotografii pochodzi z prywatnych zbiorów, udostępnianych portalowi polskieradio.pl celem prezentacji w tym serwisie, przygotowanym z okazji uroczystości ku czci Pisarza w Neapolu - wmurowania tablicy przy via Crispi 69, gdzie przez lata mieszkał. Jeżeli wśród prezentowanych przez nas materiałów znalazły się takie, których autorstwo przypisaliśmy niewłaściwie - prosimy o kontakt email: polskieradio@polskieradio.pl