Section50
Section00
06.01.2014

Gramy: Drull - Persona

Internet, wbrew słynnej teorii wysnutej kiedyś przez legendarnego Stanisława Lema, nie jest tylko siedziskiem dla homo sapiens wyróżniających się obniżoną zawartością inteligencji, ale też miejscem, gdzie dzieją się wydarzenia podnoszące na duchu.

materiały
materiały prasowe

 

Ten pozornie niepasujący wstęp dotyczy historii powstania obrazu do singla "Persona" od filadelfijskiego trio Drull, który został w całości ufundowany przez społeczność zgrupowaną wokół projektu kickstarter.

Podobno internet stanowi też kres prywatności, z czym trudno jest mi się zgodzić, kiedy próbuję znaleźć jakiekolwiek informacje na temat składu personalnego intrygujących projektów typu Drull właśnie. Tego typu sytuacje uświadamiają mnie, że nawet w czasach dzisiejszej globalnej wioski jest miejsce na jakiś underground, a anonimowość staje się tak intrygująca, że wydaje się być kartą przetargową w marketingu muzycznych projektów. Wszystko, co wiemy (musimy wiedzieć?) o Drull to to, że "Persona" jest momentem przełomowym w dziejach tego projektu - oto duo stało się trio, co zazwyczaj łączy się z lekką zmianą stylistyki. Duet Drull ma na swoim koncie pełen aranżacyjnych zaskoczeń album "Hear No Evil", ich brzmienie można było określić jako mariaż brzmień muzyki basowej z eksperymentalną elektroniką. Trio Drull swoim jedynym jak dotąd singlem skłania się bardziej ku melancholii lat 80., co, podejrzewam, nie jest ostatecznym kształtem twórczości "nowego" projektu. Skład z Philly najwyraźniej lubi udostępniać muzykę za darmo, bo oprócz wcześniejszych produkcji możecie również pobrać tą nowość z czwórkowej anteny TUTAJ .

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.