Section50
Section00
08.01.2014

Gramy: RLMDL - Bilingual

Eteryczna, pełna ambientowej przestrzeni twórczość Jordana Allena obecnie znajduje się na fali wznoszącej.

fot.
fot. archiwum artysty

 

Można dyskutować, czy popularność projektów czerpiących całymi garściami z shoegaze'u nie jest czasami owocem komercyjnego sukcesu M83, co jednak nie przeszkadza słuchaczom w napędzaniu popularności owym projektom, a recenzentom w delektowaniu się na nowo patentami, które dla muzyki odkryte zostały ponad dwie dekady temu.

"Bilingual" pochodzi z darmowej epki zatytułowanej, jakżeby inaczej, "Biligual EP", która jest do pobrania z Bandcamp. Numer jest przepełniony melancholią kojarzoną obecnie z dokonaniami ekipy Beach House, a w przeszłości My Bloody Valentine. Jednak ten kawałek przy pomocy melodyjności, różnego rodzaju wariacji na efektach trzyma się z dala od przewidywalnej, smutnej jak napisy końcowe po dobrym filmie monotonii. Jeżeli już czujecie się przekonani co do wartości muzycznej RLMDL (na koncertach Jordan wspierany jest przez dodatkowe trzy osoby), być może ten klip sprawi, że docenicie jego kunszt jeszcze bardziej.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.