Section50
Section00
14.01.2014

Gramy: Femme En Fourrure - The Beach

Eksperymentalna elektronika prosto z Helsinek. Wydaje się, że mroźny klimat tego miasta jest zobrazowany przy pomocy dźwięków kreowanych przez FEF, a wiadomo nie od dziś, że jak jest zimno, to trzeba się ciepło ubrać, przy czym nazwa projektu "kobieta w futrze" perfekcyjnie nabiera sensu.

materiały
materiały prasowe

 

"The Beach" pochodzi z epki pod tym samym tytułem. Cztery numery, którym trudno nakleić metkę, chociaż wybór mamy przecież przeogromny. Jak mówią sami twórcy, epka zainspirowana jest m.in. widokami Bałtyku, konkursem piosenki Eurowizji i Seattle lat 90. Wszystko jasne. W całym zestawie to właśnie "The Beach" jest tym najbardziej dynamicznym, chwytliwym, piosenkowym elementem. Syntezatorowe melodie oparte na powiewającym w tle przestrzennym padzie współistnieją z dziwacznymi wokalami stworzonymi, wydaje się, na modłę jakiegoś szamańskiego patentu. Porównanie to nie jest znowu tak beznadziejne, jeżeli obejrzycie klip :) Tak czy inaczej, mam do czynienia z czymś tak oryginalnym, że nawet trudno ocenić, czy jest to dobre ;)

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.