Section50
Section00
fot. Archiwum artysty
fot. Archiwum artysty
21.01.2014

Gramy: Hatti Vatti & Synkro - Tokyo

Wspólny numer zapracowanego polskiego producenta z jedną z największych gwiazd brytyjskiej sceny muzyki basowej.

Pod pseudonimem Hatti Vatti ukrywa się Piotr Kaliński, producent, którego fascynuje zarówno bass music jak i dub techno oraz minimal. Dodatkowo, Piotr jest także gitarzystą w Gównie, zespole, który z niewiadomych przyczyn od razu zdobył moją sympatię :) Dyskografia Hatti Vatti składa się z mocnych pozycji wydanych nakładem takich labeli jak Absyss, New Moon, Mindset czy Nowe Nagrania. To właśnie w labelu prowadzonym przez Mikołaja "Noona" Bugajaka ukazał się minialbum Piotra pt. "Algebra". Nagrane do spółki z Synkro "Tokyo" jest zapowiedzią najnowszego krążka Hatti Vatti zatytułowanego "Worship Nothing". Kiedy się ukaże zapytacie? Trzeciego lutego. Płytkę wyda New Moon Recordings.


Polsko-brytyjska kolaboracja brzmi w sposób, do którego zdążyli nas przyzwyczaić obydwaj producenci: eteryczne melodie osadzone są na nieregularnym rytmie, w tle bogactwo melodii, niepokojący, ciągnący się bass a na wierzchu pocięte, spitchowane w różnych kierunkach "burialowe" wokale. Można się czepiać, że w sumie to ten numer na tle poprzednich dokonań Piotra i Joe, a z drugiej strony, na spokojnie można sobie wytłumaczyć, że poruszając się w ramach pewnego gatunku trzeba trzymać się określonych w standardach ustaleń. 
Na chwilę obecną dysponujemy trzema z dwunastu utworów, które mają znaleźć się na "Worship Nothing". Wywnioskować można, że na future garage'owym instrumentarium pobrzmiewać będą mocno zreverbowane syntezatory rodem z lat 80. Jak będzie wyglądać całość, o tym przekonamy się już za chwilę. Nie można nie wspomnieć o tym, że "Treasure" jest do pobrania za free, a trudno znaleźć osobę, która pogardzi dobrą muzyką z opcją darmowego pobrania.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.