Section50
Section00
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
16.01.2014

Gramy: Patten - Drift

Pewne dźwięki w polskiej przestrzeni radiowej pojawiają się tylko w Czwórce :)

Warp Records to symbol jakości, synonim elektronicznej awangardy na najwyższym poziomie, a przede wszystkim label, który dał światu wieczne klasyki w postaci albumów Autechre, Squarepushera, Nightmares On Wax, Clarka, Briana Eno, Flying Lotusa... uff, dużo by wymieniać. Patten z kolei to świeży nabytek, który potrzebuje jeszcze trochę czasu zanim popularnością dorówna wyżej wymienionym przeze mnie legendom, o ile w ogóle ma to w planach. "Drift" to esencja brzmienia londyńskiego beatmakera, napisać o jego muzyce, że jest abstrakcyjna, eksperymentalna... to nic nie napisać.
Po przesłuchaniu tego numeru nie można zaprzeczyć, że Patten to orygianlny zawodnik. Filozoficzne podejście do muzyki, chęć zobrazowania przy jej pomocy snów, a cały proces wspomagają abstrakcyjne obrazy, którymi uwielbia zasypywać fanów śledzących go na portalach społecznościowych. Ten pan zdecydowanie ma swoją jazdę, co świetnie obrazuje umieszczony poniżej filmik z boiler roomu - proszę zwrócić uwagę, że podłapanie tematu przez publikę zgromadzoną na nagraniu zajmuje trochę czasu ;) Wydaje się, że jest jedno słowo, które idealnie oddaje jego styl, a słowem tym jest "nieprzewidywalność" i mam nadzieję, że nikt nie zarzuci mi w tym wypadku pójścia na łatwiznę. To jest jak abstrakcyjny obraz oglądany w czasie wystawy: dla jednego bochomazy, silenie się na artyzm, przerost formy nad treścią, drugi punkt widzenia to kontemplacja, skupienie się na doświadczaniu i, de facto, nie wnikanie zbyt mocno o co tak naprawdę chodzi. Być może rzeczywiście dźwięki wykreowane przez Pattena otwierają jakieś nowe poziomy świadomości, przenoszą w astralną przestrzeń pełną tęcz i jednorożców. Być może autor tego tekstu nie jest jeszcze w stanie tego pojąć, ale czy sama próba zrozumienia postrzegania muzyki przez Pattena nie jest intrygująca?

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.