Section50
Section00
30.04.2018

MR KRIME Presents LATE NIGHT SCIENCE - Automatic Funk

mat. Mr Krime / fot. Mateusz Wajda mat. Mr Krime / fot. Mateusz Wajda

"Automatic Funk" to nie tylko jedna z nowości na naszej plejliście, ale również świetna i bardzo funkowa nowa EP-ka Wojtka Długosza - szanowanego polskiego DJ'a, turntablisty, producenta i muzyka znanego jako Mr Krime.

Nasz bohater swój nowy materiał podpisał tym razem jako Late Night Science, a 5-nagraniową EP-kę, w formacie winylowym i cyfrowym, opublikowała popularna groovy-oficyna Star Creature z Chicago.

Tytuł całego wydawnictwa nawiązuje do projektu oraz imprezowego cyklu "Automatic", w ramach którego Mr Krime, wraz z Harperem oraz Burnem Reynoldsem z Soul Service, grywa i promuje muzykę spod znaku boogie, synth-funk i electro.

25 maja w krakowskim klubie Forum Przestrzenie odbędzie się specjalna, huczna edycja "Automatic" z okazji premiery tego materiału. Za to świeżutkiego wywiadu z Mr Krimem posłuchacie tu: https://www.polskieradio.pl/10/502/Artykul/2100707,Mr-Krime-reprezentuje-winylowa-generacje-didzejow .

https://soundcloud.com/mr-krime

https://www.facebook.com/MrKrime.LateNightScience/

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.