Section50
Section00
Artyści uliczni
Artyści uliczni, foto: pxhere
22.06.2018

Muzycy uliczni w Cardiff będą potrzebować pozwoleń na grę.

Artyści w stolicy Walii będą musieli przesyłać nagrania swoich występów, by otrzymać pozwolenie na grę na ulicy.

Od 1 lipca w życie wejdzie rozporządzenie rady miasta Cardiff, które usystematyzuje kwestię publicznego grania na ulicach miasta. Według rządzących podniesie to standard występów.

Specjalny kodeks dotyczący występów na ulicach i skwerach istnieje w Cardiff już od ponad dekady, jednak wymagał on zmian będących odpowiedzią na skargi płynące od przedsiębiorców i turystów.

Zdania wśród muzyków grających "pod chmurką" są podzielone. Harfistka grająca w centrum miasta, twierdzi, że drobne regulacje powinny pozytywnie wpłynąć na to, co można usłyszeć przechadzając się po mieście. Inny uliczny performer jest odmiennego zdania. Uważa, że może to zabić atmosferę w centrum Cardiff, a także przeszkodzić niektórym w ich głównym sposobie zarabiania pieniędzy.

Przyczyny takich decyzji wyjaśnił rzecznik rady miasta: "Reagując na liczne skargi od przedsiębiorców i turystów rada miasta uznała, że przepisy powinny zostać poprawione. W związku z tym, urząd postanowił wprowadzić zasady podobne do obowiązujących w wielu miastach Wielkiej Brytanii, w których artyści uliczni potrzebują zgody na występy".

Podobne przepisy obowiązują już między innymi w Londynie, Hull, Portsmouth czy Belfaście.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.