Polskie Radio
Section05
performance

"Musimy się do niej przyzwyczaić, młodzi widzą rzeczywistość niestandardowo". Gajewski o polityce z TikToka

- Nawet jeśli części z nas model uprawiania polityki w stylu Klaudii Jachiry nie podoba się, to musimy się do niego przyzwyczaić - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski, ekspert Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Gościem audycji był też Jerzy Mosoń, ekspert z Fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 media społecznościowe młodzież polityka performance Klaudia Jachira Platforma Obywatelska granica

Festiwal Nowe Epifanie. Monika Popiel: pytanie o bliskość jest uniwersalne

- Naszą opowieść o apokalipsie oparliśmy o temat odsłonięcia się w intymnym wymiarze. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie, co to znaczy odważyć się odsłonić przed kimś, a także co oznacza przyjmować czyjeś odsłonięcie - mówiła w Dwójce Monika Popiel o spektaklu "Jeszcze się nie stało", który możemy zobaczyć podczas tegorocznego 12. Festiwalu Nowe Epifanie.
Zobacz więcej na temat:  performance Dwójka Paweł Siwek KULTURA

Jerzy Kalina: malarstwo to zjawisko psychiczne

- To, że się jest wyczulonym na kolor, generalnie rzecz biorąc malarstwo, to nie znaczy, że to musi być malarstwo takie, jakie najczęściej znamy, to znaczy, że są farby, pędzel, podobrazie i się maluje. To jest kwestia widzenia, patrzenia na pewne zjawiska wokół i na samo zjawisko, jakim jest malarstwo - mówił w Dwójce uznany malarz, rzeźbiarz i performer.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Kalina performance Dawid Dziedziczak malarstwo SZTUKA KULTURA