Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Muzycy uliczni w Cardiff będą potrzebować pozwoleń na grę.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 11:00
Artyści w stolicy Walii będą musieli przesyłać nagrania swoich występów, by otrzymać pozwolenie na grę na ulicy.

Od 1 lipca w życie wejdzie rozporządzenie rady miasta Cardiff, które usystematyzuje kwestię publicznego grania na ulicach miasta. Według rządzących podniesie to standard występów.

Specjalny kodeks dotyczący występów na ulicach i skwerach istnieje w Cardiff już od ponad dekady, jednak wymagał on zmian będących odpowiedzią na skargi płynące od przedsiębiorców i turystów.

Zdania wśród muzyków grających "pod chmurką" są podzielone. Harfistka grająca w centrum miasta, twierdzi, że drobne regulacje powinny pozytywnie wpłynąć na to, co można usłyszeć przechadzając się po mieście. Inny uliczny performer jest odmiennego zdania. Uważa, że może to zabić atmosferę w centrum Cardiff, a także przeszkodzić niektórym w ich głównym sposobie zarabiania pieniędzy.

Przyczyny takich decyzji wyjaśnił rzecznik rady miasta: "Reagując na liczne skargi od przedsiębiorców i turystów rada miasta uznała, że przepisy powinny zostać poprawione. W związku z tym, urząd postanowił wprowadzić zasady podobne do obowiązujących w wielu miastach Wielkiej Brytanii, w których artyści uliczni potrzebują zgody na występy".

Podobne przepisy obowiązują już między innymi w Londynie, Hull, Portsmouth czy Belfaście.