Section50
Section00
16.08.2018

Zmarła Królowa: Aretha Franklin.

"Głosem Boga, jeśli już musicie wiedzieć, jest Aretha Franklin" - Marianne Faithfull.

www.facebook.com/arethafranklin www.facebook.com/arethafranklin

W wieku 76 odeszła Aretha Franklin - najwybitniejsza i najwspanialsza wokalistka w historii muzyki rozrywkowej. Bez wątpienia królowa soulu, ale także niepodzielna władczyni serc naszych, która jak żadna inna artystka potrafiła swym ukształtowanym na muzyce gospel, wzlatującym pod niebiosa, cudownym i niezwykle potężnym głosem natychmiast od ziemi odrywać i wzruszać do łez.

Słuchanie jej nagrań, słuchanie, przeżywanie i fizyczne doświadczanie jej głosu to niczym obcowanie z prawdziwą magią, z Absolutem. Reszta muzyki - szczególnie tej współczesnej, ze wszystkimi dzisiejszymi rozwydrzonymi gwiazdkami -  wydaje się przy niej właściwie nieistotna. Marna, dramatycznie pusta i plastikowa.

Dlatego pokłońmy się jej nisko. Stawiajmy jej pomniki, opiewajmy ją i opłakujmy. Podziękujmy za wspaniałą muzykę, i za wszystkie związane z nią wzruszenia i emocje. Doceńmy, że żyliśmy za jej panowania, a ona błogosławiła nas swym boskim talentem.

Umarła Królowa, innej długo nie będzie...

ps. Najbliższa niedzielna Funkadelia (19.08) w całości poświecona będzie twórczości Arethy.

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.