Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

Fragment okładki płyty Raj duetu The Dumplings
Fragment okładki płyty "Raj" duetu The Dumplings, foto: Materiały promocyjne
03.09.2018

The Dumplings ogłosili datę premiery nowego albumu.

"Raj" ukaże się jeszcze we wrześniu.

Prawie trzy lata minęły od premiery "Sea You Later" i nadszedł czas na krążek-następcę. Dzisiaj duet The Dumplings ogłosił datę premiery swojego trzeciego albumu zatytułowanego "Raj", a także pokazał światu jego okładkę. Najnowszy materiał ukaże się już 21 września.

Nasz radiowy kolega - Kuba Karaś wraz z Justyną Święs tak mówią o nadchodzącej płycie:

Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma osiem utworów.

Nowe wydawnictwo uzupełnią bonus tracki: cover "Jestem kobietą" Edyty Górniak, który powstał przy wsparciu Mary Komasy, a także "Ach nie mnie jednej" z kompilacji "nowOsiecka".

Oto tracklista nowego albumu:
1. Kino
2. Raj
3. Deszcz
4. Uciekam
5. Przykro mi
6. Nieszczęśliwa
7. Frank
8. Tam gdzie jest nudno, ale gdzie będziemy szczęśliwi
9. Jestem kobietą (Bonus track)
10. Ach nie mnie jednej (Bonus track)

Krążek "Raj" jest już dostępny w przedsprzedaży.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl