Polskie Radio
Section05

The Dumplings

"Pierwsza Trójka – Lista Przebojów". Trzy razy Patryk Pietrzak i powracający The Dumplings

Kaśka Sochacka ("Szum") i Pet Shop Boys ("Dancing Star") ponownie dominują w "Pierwszej Trójce – Lista Przebojów". Do tego duetu dołączył Krzysztof Zalewski ("ZGŁOWY"), który awansował o jedno miejsce na najniższy stopień podium. Patryka Pietrzaka nie ma w zestawieniu, ale jego minikoncert w ramach live sesji, ewidentnie poruszył prowadzącego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Pierwsza Trójka – Lista Przebojów Piotr Metz Patryk Pietrzak MUZYKA

The Dumplings: pojawiliśmy się w dobrym miejscu i w dobrym czasie [WIDEO]

Poznali się ponad 13 lat temu na jednym z konkursów muzycznych. Po 3 płytach zrobili sobie przerwę, ale teraz wracają. - Mija 10 lat od wydania naszej debiutanckiej płyty, sporo się zmieniło, ale najważniejsze jest to, że znów mogliśmy się spotkać i pracować na takim samym poziomie jak kiedyś - opowiadają Justyna Święs i Kuba Karaś z The Dumplings.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA muzyka elektroniczna Jakub Karaś Justyna Święs Ula Kaczyńska

Koncertowy "Raj" - The Dumplings w Czwórce

Retransmisja koncertu z listopada 2018 roku, kiedy The Dumplings zagrali w Czwórce materiał z płyty "Raj". Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem oraz taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet w duchu nowych brzmień, ale też chwytliwych piosenek - znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia. Zapraszamy!  Na nowej płycie przyznają, że w bezruchu wolniej płynie czas, ale sami nie próżnują. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka elektroniczna elektronika MUZYKA muzyka hp Ula Kaczyńska

The Dumplings: każda płyta to inny etap naszej relacji

Od ich debiutu minęło 5 lat, trzy studyjne płyty, jeden Fryderyk, kilka kolaboracji. W listopadzie The Dumplings wyruszają w ostatnią przed przerwą trasę koncertową "Przykro mi". - Tak naprawdę nie jest nam bardzo przykro, bo nie rozstajemy się, nie zawieszamy działalności, tylko dajemy sobie czas, żeby na muzykę spojrzeć z innych perspektyw - wyjaśniają muzycy.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA muzyka elektroniczna Ula Kaczyńska Jakub Karaś Justyna Święs

Wielki finał Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie za nami

Dziesiątki tysięcy widzów zgromadziły 30 i 31 sierpnia finałowe koncerty Festiwalu Lata z Radiem w krakowskim Parku Jordana. Wystąpili m.in. Nosowska, Smolik/Kev Fox, Wrońska i Przyjaciele, Mela Koteluk, Daria Zawiałow, Przybysz-Przybysz, Mazolewski/Porter, Voo Voo, Król, Skubas, The Dumplings, Anita Lipnicka, Chopin University Big Band i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Było wiele niespodzianek, wzruszeń, porywających wykonań nowych, ale i dobrze znanych przebojów. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Lato z Radiem Lato z Radiem 2019 Andrzej Smolik Wojtek Mazolewski John Porter Barbara Wrońska Brodka Katarzyna Nosowska Natalia Przybysz paulina przybysz

Finał Festiwalu Lata z Radiem w Krakowie. Koncerty w Parku Jordana

Kilkudziesięciu wykonawców, 16 koncertów, muzyczne premiery – to będzie prawdziwie wielki finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019. Nosowska, Daria Zawiałow, Smolik, Mela Koteluk, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Fisz Emade Tworzywo, Przybysz-Przybysz, Voo Voo, Król, Skubas, The Dumplings, Mazolewski/Porter i wiele innych gwiazd zagra 30 i 31 sierpnia w krakowskim Parku Jordana. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2019 Kraków Katarzyna Nosowska Wojtek Mazolewski Voo Voo Fisz Emade Tworzywo Anita Lipnicka Mela Koteluk julia pietrucha Daria Zawiałow Muniek Staszczyk W POLSKIM RADIU