Section50
Section00
Okładka płyty KAMP - DARE
Okładka płyty KAMP! - "DARE", foto: Materiały promocyjne
18.09.2018

KAMP! - "DARE" - płyta dostępna do odsłuchu.

Trzeci album grupy trafił do serwisów streamingowych.

Przypadek czy systematyka? KAMP! swoje albumy wydają z matematyczną precyzją - co trzy lata, i zawsze miesiąc wcześniej niż poprzednia płyta. Był listopad 2012, był październik 2015, jest wrzesień 2018! Dlatego jest "DARE" - najnowsze dzieło najważniejszego elektronicznego zespołu na polskiej scenie!

"DARE" to jedenaście premierowych utworów, które dla jednych będą zupełnym zaskoczeniem, dla innych nawiązaniem do popowego brzmienia debiutu. To ewidentnie KAMP! jakiego jeszcze nie słyszeliście, ale jednocześnie jakimś niesamowitym sposobem to nadal KAMP! jaki kochacie! Muzycy podróżują na granicy elektroniki i popu, zjednując sobie publiczność obecną po obu stronach, dzięki czemu "DARE" jest przebojowo-taneczne i popowo-melancholijne. Swoich korzeni szuka zarówno w techno, jak i na czołowych miejscach list przebojów.  Za produkcję materiału odpowiada KAMP!, miksem i masteringiem zajął się Rafał Smoleń. "DARE" to także pierwsza płyta KAMP! na której pojawia się gość - jest nim Hania Raniszewska z duetu Tęskno, która gra na pianinie i śpiewa w utworze "Drunk".

Premiera "DARE" podzielona jest na dwa etapy - wersja cyfrowa ukazała się 17 września, wersja fizyczna pojawi się w sklepach w piątek, 21 września. Obie daty są ważne w kalendarzu zespołu - to dni, w których urodziny obchodzą odpowiednio Michał Słodowy i Tomek Szpaderski, muzycy KAMP!. Zatem podwójna premiera jest prezentem dla każdego z nich. Warto odnotować fakt, że wersja CD "DARE" ukazuje się w pudełku powstałym w 100% z recyklingu - do jego stworzenia użyto tzw. starych "jewel boxów". To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii polskiej fonografii i ważna decyzja zespołu, który na każdym polu stara się wcielać w życie ekologiczne rozwiązania. Muzyka KAMP! wsparta jest wyjątkową oprawą graficzną, za którą odpowiada Bartłomiej. Mr. OSOM Walczuk, jeden z najważniejszych polskich dyrektorów artystycznych,odpowiedzialny m.in za międzynarodowe realizacje dla NIKE. Zdjęcia wykonał Michał Klusek, a sesję produkował dom ShootMe Visual Artists.

Po raz pierwszy KAMP! zdecydowali się nie wydawać płyty we własnej wytwórni. "DARE" ukazuje się nakładem Wydawnictwa AGORA.

Tradycyjnie po premierze albumu KAMP! rusza w trasę po Polsce, której pierwszy etap obejmie następujące miasta:

5.10.2018 - Wrocławskie Centrum Kongresowe, Wrocław

6.10.2018 - Tama, Poznań

7.10.2018 - K4, Szczecin

12.10.2018 - Soda Underground Stage, Łódź

18.10.2018 - NRD Klub, Toruń

19.10.2018 - CKiS Oskard, Konin

20.10.2018 - Królestwo, Katowice 

21.10.2018 - Zet Pe Te, Kraków

8.11.2018 - Variete Muza, Koszalin

9.11.2018 - Domówka, Słupsk

10.11.2018 - Sfinks 700, Sopot

17.11.2018 - Dom Kultury, Lublin

23.11.2018 - Smolna, Warszawa

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.