Section50
Section00
23.09.2018

HOLLIE COOK - Sweet Like Chocolate

www.facebook.com/holliecookmusic www.facebook.com/holliecookmusic

"Sweet Like Chocolate" to wielki garage'owy hit brytyjskiego duetu Shanks & Bigfoot, wcześniej działającego pod szyldem Doolally.

Utwór, w limitowanym winylowym nakładzie, ukazał się po raz pierwszy w roku 1998. Po podbiciu klubowych parkietów, w maju kolejnego roku wdarł się na 1 miejsce najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii. Był również wielkim przebojem w wielu innych europejskich krajach, a dziś uchodzi za żelazną klasykę muzyki UK garage.

W tym roku, po upływie dwóch dekad i akurat na pożegnanie lata, własną i pyszną autorską interpretację tego nagrania zaproponowała londyńska reggae'owa wokalistka Hollie Cook, prywatnie córka Paula Cooka, czyli perkusisty grupy Sex Pistols. Jej rozkoszne wykonanie, utrzymane w stylu "lovers rock" (brytyjska, romantyczna odmiana reggae) z pewnością zrekompensuje Wam i osłodzi jesienną szarość i chłód. Polecamy Wam również znakomity tegoroczny album Hollie Cook pt. "Vessel of Love".

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.