Section50
Section00
Ten Typ Mes i Numer Raz w studiu Czwórki
Ten Typ Mes i Numer Raz w studiu Czwórki, foto: Czwórka
28.11.2018

Tuzza w nowym kawałku i klipie Mesa

„Kaczzki” pojawią się na „RAPERSAMPLER +”.

Od wydania „RAPERSAMPLER” minęło już ponad pół roku i przyszedł czas na finalny etap promocji siódmego albumu warszawskiego rapera. Do 7 grudnia do osób, które zamówiły limitowaną edycję specjalną płyty otrzymają dodatkowy CD „RAPERSAMPLER +”. Na dodatku znajdzie się kilka nowych utworów, które podtrzymują styl i klimat znany z LP. Wśród osób zamieszanych w remiksy znaleźli się między innymi R.A.U. Performance, Urbansky czy Kacperczyk.

Suplement promują dwa single: druga część kawałka „EL EJ” oraz premierowe „Kaczzki”, na których gościnnie udzielił się duet Tuzza. To właśnie ten drugi kawałek doczekał się teledysku, który dzisiaj ujrzał światło dzienne na stronie redbull.com.

Tak o klipie opowiada Mes:

"Ujęcia z ostronosami kręciliśmy w mieście, ale ogólnie zależało mi, by zachować typowo tuzzowy patent z klipami „podróżniczymi”. Akurat niedawno w ręce moich bliskich wpadła ciekawa nieruchomość na Mazurach, pełna pamiątek po latach 90. Reżyser Radek Nowik, człowiek Tuzzy, doskonale odnalazł się w tym klimacie".

Na pytanie o genezę współpracy z nowymi podopiecznymi Prosto, artysta odpowiedział:

"Wszystko przebiegało według mojego planu: to znaczy oldskulowo. Odbyliśmy kilka spotkań, raz zakrapianych, raz zupełnie na trzeźwo, spotkań nocnych, dziennych, wymienialiśmy się też pomysłami i inspiracjami przez social media, mieliśmy więc sposobność się poznać. Wiesz, ja potrzebuję się z człowiekiem spotkać, a nie tylko wyklikać i napisać sobie, czy to się nam wszystkim opłaci. Jakbyśmy się nie dogadali przy stole i gdyby się okazało, że mamy zbyt rozbieżne poczucie humoru, to byśmy tego nie robili".

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.