Section50
Section00
Okładka książki Serving the Servant: Remembering Kurt Cobain Dannyego Goldberga.
Okładka książki "Serving the Servant: Remembering Kurt Cobain" Danny'ego Goldberga., foto: mat. promocyjne
04.04.2019

"Nie zdajesz sobie sprawy, jak dobrym wokalistą jest Dave" - Cobain o umiejętnościach Grohla

Były menadżer Nirvany zdradza nieznane dotąd fakty o artystach.

Danny Goldberg, pracujący w przeszłości z Led Zeppelin czy Bonnie Raitt, wydał w tym tygodniu książkę "Serving the Servant: Remembering Kurt Cobain". W wydawnictwie znajdziemy wspomnienia menadżera grupy w latach 1990-1994. Poza tym dołączone zostały wywiady z Cobainem, Courtney Love, Kurtem Novoseliciem, rodziną i przyjaciółmi zmarłego frontmana, a także dokumenty dotąd niedostępne publicznie.

W wywiadzie dla The Washington Post Goldberg zdradził ciekawą wypowiedź Cobaina o Grohlu:

"Kurt powiedział mi: »Nie zdajesz sobie sprawy, jak dobrym wokalistą jest Dave. Słyszę go, jak śpiewa każdej nocy«. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że to robi. Nie zdziwiło mnie to jednak. Dave to bardzo »braterski« człowiek, ze słodką stroną osobowości. Miał jednak w sobie odrobinę zazdrości. Mam na myśli to, że uwielbiał konkurować" - mówi Goldberg.

Jutro, 5 kwietnia, minie 25 lat od śmierci Cobaina. Menadżer swoją książką chce ukazać różne strony osobowości charyzmatycznego artysty:

"Nie skupię się na fakcie odebrania sobie życia. Liczę na to, że uwidocznię pewne jego cechy, które nie były dotąd zauważane. Mam nadzieję, że ta książka to zrobi, że pokaże uśmiech Kurta tak, jak widziałem go ja".

Okładka książki "Serving the Servant: Remembering Kurt Cobain" Danny'ego Goldberga.
Okładka książki "Serving the Servant: Remembering Kurt Cobain" Danny'ego Goldberga.

W przyszłym tygodniu ukaże się również winylowa wersja koncertu "Live At The Paramount".

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.