Section50
Section00
Julian Uhu w klipie do utworu Aha
Julian Uhu w klipie do utworu "Aha", foto: YouTube / Astrophone
29.05.2019

Polski artysta wśród 15-tu najciekawszych muzyków w Europie według The New York Times

Julian Uhu zdobywa rozgłos daleko poza granicami naszego kraju.

Na opublikowanej w zeszłym tygodniu przez The New York Times liście 15-tu najciekawszych, artystycznie lub socjologicznie, zjawisk muzycznych w Europie znalazł się Julian Uhu. To młody, bo zaledwie 22-letni artysta, który o swojej twórczości mówi krótko - soul utopiony w dużej ilości pogłosów.

O Julianie zaczęło robić się głośniej po wydaniu niemal dokładnie rok temu utworu "Aha". Kawałek pojawił się w kilku zestawieniach podsumowujących 2018 rok, a klip do niego otrzymał nagrodę PL Music Video Awards w kategorii Debiut. Klimatyczny obraz doskonale oddający miks soulu i hip-hopu z niezwykle wciągającym wokalem zyskał ogromne uznanie.

Młody artysta pod koniec kwietnia zagrał swój pierwszy poważny koncert na Enea Spring Break. Nie umknęło to uwadze nie tylko polskich kręgów muzycznych. Julian został zauważony przez The New York Times. Jeden z najważniejszych dzienników wydawanych w Stanach Zjednoczonych umieścił go w gronie 15-tu najciekawszych zjawisk muzycznych w Europie. W krótkiej rozmowie udzielonej redakcji Timesa powiedział - wszystko wydaje się być teraz niezwykle szalone i trochę mnie to stresuje. Tworzę właśnie płytę i czuję, że stawka jest wysoka. Zapytany o sukces swojego singla dodał - ludzie mówią, że ten utwór zabiera ich między samotność i nadzieję i że to właśnie to jest w mojej muzyce wyjątkowe. To dla mnie naprawdę niespodziewany obrót spraw - zakończył.

Więcej o opinii The New York Timesa dowiecie się tutaj.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.