Polskie Radio
Section05
New York Times

Spotkanie Dudy z Trumpem. "Odnowienie relacji"

Amerykański dziennik "New York Times" informuje o planowanym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem. Gazeta pisze o odnowieniu relacji pomiędzy politykami, ale zwraca uwagę, że tego rodzaju spotkania są delikatne politycznie. O szczegółach korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Ameryka Andrzej Duda Donald Trump Stany Zjednoczone USA relacje polsko-amerykańskie polityka Marek Wałkuski

Trudna sytuacja humanitarna w Strefie Gazy. "NYT": Hamas ukrywa żywność i paliwo przed cywilami

Zarówno źródła arabskie, jak i zachodnie potwierdzają doniesienia Izraela o ukrywaniu przez palestyńską organizację terrorystyczną Hamas żywności i paliwa przed cywilami ze Strefy Gazy - poinformował amerykański dziennik "New York Times".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Bliski Wschód konflikt w Strefie Gazy Strefa Gazy Izrael Palestyna Autonomia Palestyńska Hamas żywność paliwa społeczeństwo

Najemnicy Grupy Wagnera masowo giną na wojnie. "NYT": liczba nagrobków zwiększyła się siedmiokrotnie

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy siedmiokrotnie zwiększyła się liczba nagrobków na cmentarzu rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej Grupa Wagnera, utworzonym w Kraju Krasnodarskim na południowym zachodzie Rosji - napisał amerykański dziennik "New York Times", powołując się na zdjęcia satelitarne i fotografie z miejsca pochówków.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna na Ukrainie Ukraina

Zachód wysyła coraz więcej broni na Ukrainę. "NYT": pokonywane są kolejne bariery

Zachód przełamuje kolejne bariery, wysyłając na Ukrainę broń, której dostarczanie uważano dotąd za zbyt prowokacyjne - czytamy w "New York Times". "Zachodni urzędnicy coraz bardziej obawiają się, że Ukraina ma mało czasu i niewielkie możliwości przygotowania się do odparcia wiosennej ofensywy" - podano.
Zobacz więcej na temat:  broń Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 wojna 2023 ŚWIAT

"NYT": sankcje zachodu nie wstrzymały zbrojeń w Rosji. Kreml znalazł sposoby na zdobycie półprzewodników

Niektóre pociski manewrujące, wystrzelone pod koniec listopada przez rosyjskie wojska przeciwko celom cywilnym na Ukrainie, zostały wyprodukowane latem lub nawet we wrześniu, świadczy to o tym, że produkcja uzbrojenia w Rosji trwa niezależnie od zachodnich sankcji - oznajmił "New York Times" za niezależnymi dziennikarzami śledczymi.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Rosja wojna na Ukrainie Europa

The New York Times: Пентагон разместил в Польше ремонтный центр для артиллерийских орудий, использовавшихся в Украине

Около трети из 350 гаубиц западного производства, переданных Украине, были полностью выведены из строя, – сообщает The New York Times.
Zobacz więcej na temat:  война в Украине международная поддержка Украине

"Niemcy stały się sługą rosyjskiego reżimu". Felietonista "NYT": największy błąd strategiczny w historii Europy

"Niemcy stały się sługą rosyjskiego reżimu" - twierdzi amerykański felietonista "New York Timesa" Bret Stephens. Na łamach "Bild" ocenia skutki wieloletniej zażyłości rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z kanclerzami Niemiec - Gerhardem Schroederem i Angelą Merkel.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Niemcy Rosja gaz ziemny import bezpieczeństwo energetyczne Angela Merkel ŚWIAT Europa

"Bezpośrednie uderzenie w bezpieczeństwo Polaków". Rzecznik SG o szkalowaniu funkcjonariuszy

- W obliczu toczącej się wojny na wschodzie szkalowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej jest bezpośrednim uderzeniem w bezpieczeństwo Polaków - stwierdziła rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. W rozmowie z portalem tvp.info odniosła się do zmanipulowanych publikacji medialnych o działaniach SG i fałszywych oskarżeniach kierowanych pod adresem funkcjonariuszy w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna uchodźcy media fake news Gazeta Wyborcza