Section50
Section00
Okładka płyty ANIMA Thoma Yorkea
Okładka płyty "ANIMA" Thoma Yorke'a, foto: mat. promocyjne
27.06.2019

Nowa płyta Thoma Yorke'a już w sieci

Fani mogą już posłuchać solowego albumu lidera Radiohead.

Po bardzo pracowitym 2018 roku w wykonaniu Thoma Yorke'a, w którym artysta współtworzył między innymi trzy soundtracki filmowe, przyszedł czas na solową płytę Anglika. "ANIMA" właśnie wylądowała na serwisach streamingowych.

Płyta została wyprodukowana przez Nigela Godricha, a Paul Thomas Anderson zajął się stworzeniem krótkiego filmu, który niebawem dostępny będzie na platformie Netflix. Na nowym krążku znajdziemy dziewięć premierowych kompozycji od frontmana Radiohead.

Ostatni solowy album Yorke'a - "Tomorrow's Modern Boxes" - ukazał się w 2014 roku. Dwa lata później światło dzienne ujrzał "A Moon Shaped Pool" nagrany z Radiohead. W 2018 roku natomiast brytyjczyk skomponował świetnie ocenianą ścieżkę dźwiękową do horroru "Suspiria".

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.