Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Zbliża się oficjalny festiwal "Peaky Blinders"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 12:18
Impreza odbędzie się oczywiście w Birmingham.

Oficjalny festiwal muzyki i kultury "Peaky Blinders" został właśnie zapowiedziany. Odbędzie się on w przyszłym miesiącu w angielskim Birmingham. 14 i 15 września w Digbeth wystąpi kilkunastu artystów, w tym między innymi Primal Scream, Slaves czy Anna Calvi.

To kolejna dobra wiadomość dla fanów serialu w ostatnim czasie. Pod koniec lipca w sieci pojawił się oficjalny zwiastun niezwykle wyczekiwanego piątego sezonu gangsterskiej opowieści.

Po wielu nieoficjalnych fanowskich wydarzeniach nawiązujących do świata "Peaky Blinders", twórca serialu zdecydował się na oficjalny event pod szyldem "The Legitimate Peaky Blinders Festival".

- Pierwszy odcinek serialu nosi tytuł "September 1919", więc będzie to setna rocznica "powstania" gangu z Birmingham - mówi magazynowi NME Steven Knight odpowiedzialny za stworzenie świata rodziny Shelby.

Na scenie festiwalu usłyszeć będzie można takich artystów jak Anna Calvi, Primal Scream, Slaves, Nadine Shah, The Correspondents, Swingrowers, Electric Swing Circus, Heavybeat Brass Band, Jive Aces, Jim Wynn Swing Band, Baghdaddies, Miss Kiddy and The Cat, Swing Zazou, Thrill Collins czy Punch The Sky. Organizatorzy podobno starają się poszerzyć ten skład o kolejnych wykonawców.

- To niesamowite uczucie być tego częścią. To dla mnie zupełna nowość, a mimo to czuję się z tym naturalnie. Zaskakująco czuję wiele wspólnego z postaciami z serialu. Uważam nas za świetne połączenie - mówi będąca jedną z głównych postaci festiwalu Anna Calvi.

Więcej o samym wydarzeniu przeczytacie w wywiadzie magazynu NME z twórcą serialu, Stevenem Knightem.

Zobacz więcej na temat: BBC serial