Section50
Section00
Cillian Murphy w serialu Peaky Blinders
Cillian Murphy w serialu "Peaky Blinders", foto: mat. prasowe / BBC
02.08.2019

Zbliża się oficjalny festiwal "Peaky Blinders"

Impreza odbędzie się oczywiście w Birmingham.

Oficjalny festiwal muzyki i kultury "Peaky Blinders" został właśnie zapowiedziany. Odbędzie się on w przyszłym miesiącu w angielskim Birmingham. 14 i 15 września w Digbeth wystąpi kilkunastu artystów, w tym między innymi Primal Scream, Slaves czy Anna Calvi.

To kolejna dobra wiadomość dla fanów serialu w ostatnim czasie. Pod koniec lipca w sieci pojawił się oficjalny zwiastun niezwykle wyczekiwanego piątego sezonu gangsterskiej opowieści.

Po wielu nieoficjalnych fanowskich wydarzeniach nawiązujących do świata "Peaky Blinders", twórca serialu zdecydował się na oficjalny event pod szyldem "The Legitimate Peaky Blinders Festival".

- Pierwszy odcinek serialu nosi tytuł "September 1919", więc będzie to setna rocznica "powstania" gangu z Birmingham - mówi magazynowi NME Steven Knight odpowiedzialny za stworzenie świata rodziny Shelby.

Na scenie festiwalu usłyszeć będzie można takich artystów jak Anna Calvi, Primal Scream, Slaves, Nadine Shah, The Correspondents, Swingrowers, Electric Swing Circus, Heavybeat Brass Band, Jive Aces, Jim Wynn Swing Band, Baghdaddies, Miss Kiddy and The Cat, Swing Zazou, Thrill Collins czy Punch The Sky. Organizatorzy podobno starają się poszerzyć ten skład o kolejnych wykonawców.

- To niesamowite uczucie być tego częścią. To dla mnie zupełna nowość, a mimo to czuję się z tym naturalnie. Zaskakująco czuję wiele wspólnego z postaciami z serialu. Uważam nas za świetne połączenie - mówi będąca jedną z głównych postaci festiwalu Anna Calvi.

Więcej o samym wydarzeniu przeczytacie w wywiadzie magazynu NME z twórcą serialu, Stevenem Knightem.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.