Section50
Section00
Andrew Weatherall
Andrew Weatherall, foto: materiały artysty/Facebook.com
17.02.2020

Nie żyje Andrew Weatherall

Brytyjski DJ i producent zmarł w wieku 56 lat.

Dzisiaj rano w Londynie zmarł Andrew Weatherall. Zasłużony dla brytyjskiej sceny DJ i producent odszedł w wieku 56 lat w szpitalu Whipps Cross w stolicy Wielkiej Brytanii. Przyczyną śmierci muzyka była zatorowość płucna, z którą artysta walczył od jakiegoś czasu.

- Ze smutkiem informujemy, że Andrew Weatherall, znany DJ i muzyk, zmarł we wczesnych godzinach porannych 17 lutego 2020 w szpitalu Whipps Cross w Londynie. Przyczyną śmierci była zatorowość płucna, którą muzyk leczył w szpitalu. Niestety, zakrzep dotarł do jego serca. Jego śmierć była szybka i spokojna. Jego rodzina i przyjaciele są głęboko zasmuceni jego śmiercią i potrzebują czasu by zebrać myśli - czytamy w oświadczeniu prasowym.

Weatherall był współtwórcą sceny acid house w latach 80. i 90. stając się jedną z czołowych postaci brytyjskiej elektroniki. Na swoim koncie miał współpracę z New Order, Bjork czy My Bloody Valentine.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.