Polskie Radio
Section05
śmierć

"Mówmy »NIE« barbarzyńskiej cywilizacji śmierci". Abp Gądecki o sprawie Polaka w Plymouth

Arcybiskup Stanisław Gądecki wyraził głęboki smutek z powodu śmierci Polaka w Plymouth. "Modlę się o niebo dla niego i pociechę dla rodziny. Mówmy odważnie NIE barbarzyńskiej cywilizacji śmierci" - napisał na Twitterze przewodniczący Episkopatu Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielka Brytania śmierć Stanisław Gądecki Plymouth

Sprawa Polaka z Wielkiej Brytanii. Iwo Bender: przejaw starcia, o którym alarmował Jan Paweł II

- Jest to przejaw starcia, o którym tak wyraźnie mówił i alarmował nas Jan Paweł 2. Pamiętajmy, że w coraz większej liczbie krajów na świecie dozwolona jest już eutanazja nawet dzieci - powiedział publicysta Iwo Bender. Odniósł się do walki o życie Polaka, którego brytyjski szpital chce odłączyć od aparatury podtrzymującej życie.
Zobacz więcej na temat:  eutanazja Wielka Brytania Polacy za granicą Ministerstwo Sprawiedliwości Ministerstwo Spraw Zagranicznych śmierć dyplomacja lekarz szpital służba zdrowia ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Bulwersująca zbrodnia sprzed lat. Policjanci z Archiwum X wskazali mordercę nastolatki

- Funkcjonariusze z Archiwum X Komendy Głównej Policji odkryli prawdziwą wersję zdarzeń zabójstwa 15-letniej łodzianki z 1989 roku. Sprawcą okazał się 21-letni wówczas znajomy dziewczyny - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka. Z uwagi na to, że sprawca nie żyje, śledztwo w tej sprawie zostało umorzone.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja przestępczość śmierć

Jest decyzja ws. Polaka w śpiączce. Angielski szpital czwarty raz odłączył go od aparatury

Pacjent o inicjałach R.S., Polak mieszkający od kilkunastu lat w Anglii, po raz czwarty został odłączony od aparatury podtrzymującej życie w szpitalu w Plymouth. O życie mężczyzny walczy jego siostra i matka oraz druga siostra i siostrzenica. Na odłączenie od aparatury zgodzili się wcześniej jego żona i dzieci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania medycyna zdrowie szpital śmierć TVPinfo

15-latek przyznał się do zabójstwa dziewczynki. Rodzice Patrycji: traktowaliśmy go jak syna

To był normalny chłopak, z normalnej rodziny, traktowaliśmy go jak syna - jeździł z nami na ryby, na kajaki, na wycieczki - mówią o prawdopodobnym zabójcy córki rodzice 13-letniej Patrycji z Bytomia. Oboje chcą, by 15-letni Kacper poniósł surową karę za swój czyn. Mówią, że trudno im będzie wybaczyć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie śmierć zabójstwo przestępczość ciąża sądownictwo służby i bezpieczeństwo prokuratura sąd rodzice