Section50
Section00
The Cranberries
The Cranberries, foto: Andy Earl/Universal Music/mat. prasowe
20.04.2020

"Zombie" przekroczyło miliard wyświetleń na YouTube

Największy przebój The Cranberries z kolejnym osiągnięciem.

Teledysk do "Zombie", największego przeboju formacji The Cranberries, przekroczył właśnie barierę miliarda odtworzeń w serwisie YouTube. To pierwsze takie osiągnięcie jakiegokolwiek irlandzkiego artysty.

- Jesteśmy zachwyceni tym, że "Zombie" przekroczyło miliard wyświetleń na YouTube! Jesteśmy pewni, że na twarzy Dolores gości teraz uśmiech. Dziękujemy wszystkim naszym fanom na całym świecie, którzy wspierają nas od tylu lat. Mamy nadzieję, że pozostaniecie bezpieczni w tym dziwnym trudnym czasie, a muzyka wniesie w Wasze życia trochę optymizmu - komentuje w emocjonalnym wpisie Fergal Lawler, perkusista zespołu.

"Zombie" pochodzi z drugiego albumu zespołu, "No Need To Argue" i zostało wydane we wrześniu 1994. Po przekroczeniu miliarda wyświetleń klipu na YT, The Cranberries dołączyło do elitarnego grona artystów, którzy mogą poszczycić się takim wynikiem. Według danych Louder Sound, "Zombie" jest piątym najpopularniejszym klipem rockowym wszech czasów na YouTube.

Na 2020 rok planowane jest wydanie rozszerzonej wersji albumu "No Need To Argue".

AŚ/mat.prasowe

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.