Section50
Section00
Scena podczas występu zespołu Rammstein w ramach Rammstein Stadium Tour
Scena podczas występu zespołu Rammstein w ramach "Rammstein Stadium Tour", foto: Adam Świetlicki/Czwórka
19.05.2020

Nowy termin koncertu Rammstein w Polsce

Zespół podał szczegóły przełożonej trasy koncertowej.

Niemal dwa tygodnie temu Rammstein poinformował, że zaplanowana na ten rok tras koncertowa Rammstein Europe Stadium Tour zostaje odwołana. Decyzja podjęta na skutek panującej pandemii wirusa COVID-19 wpędziła fanów grupy w niepewność. Na szczęście całe zamieszanie jest już rozwiązane.

Właśnie dzisiaj niemiecka formacja ogłosiła, że wszystkie zaplanowane na ten rok koncerty zostały przełożone i odbędą się w 2021! Między majem a sierpniem Rammstein da aż 27 występów w każdej pierwotnie zaplanowanej lokalizacji. Fanów w Polsce najbardziej interesować będzie data 17 lipca 2021 - właśnie wtedy Lindemann i spółka zagrają na stadionie PGE Narodowym. Zespół zapewnił także, że wcześniej kupione bilety zachowują ważność. Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne niesamowite koncertowe doświadczenia!

W marcu świat obiegła wiadomość o rzekomym zakażeniu koronawirusem lidera zespołu - Tilla Lindemanna. Jak się jednak okazało złe samopoczucie wokalisty nie było spowodowane COVID-19, a po nocy spędzonej na oddziale intensywnej terapii stan artysty wrócił do normy.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.