Section50
Section00
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne, foto: shutterstock.com/hurricanehank
28.07.2020

"Piątki Bandcamp" przedłużone do końca roku

Do tej pory akcja serwisu przyniosła artystom aż 20 milionów dolarów.

Takie inicjatywy szanujemy! "Piątki Bandcamp" - akcja serwisu, o której zrobiło się głośno na początku pandemii koronawirusa, potrwa co najmniej do końca 2020 roku!

Na czym polegają "Piątki Bandcamp"? Wraz z obostrzeniami dotyczącymi występów na żywo i coraz gorszą sytuacją muzyków, serwis Bandcamp postanowił wspomóc ich, przekazując całość zysków ze sprzedaży muzyki bezpośrednio artystom oraz wytwórniom w każdy pierwszy piątek miesiąca. Inicjatywa zaowocowała tym, że łącznie twórcy otrzymali już ponad 20 milionów dolarów! I to tylko za sprawą czterech dni! Biorąc pod uwagę sukces akcji i - niestety - ciągły wzrost zarażeń, firma przedłużyła kampanię do końca tego roku.

- Ponieważ pandemia wciąż trwa, nadal będziemy organizować "Piątki Bandcamp" w każdy pierwszy piątek miesiąca aż do końca roku - czytamy na oficjalnej stronie internetowej firmy.

Jak można było przewidzieć, serwis zyskał nie tylko jeszcze większe zaufanie artystów, ale też spory wzrost sprzedaży ogólnej. Od marca fani kupili bezpośrednio od twórców muzykę i towary za łączną kwotę 75 milionów dolarów. Łączny przychód serwisu ze sprzedaży osiągnął natomiast zawrotną kwotę pół miliarda dolarów.

Tak to się robi.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.