Section50
Section00
Oskar
Oskar, foto: YouTube.com/2020
05.11.2020

Oskar drugim gościem na reedycji "Gdzie jest Eis?"

Premiera odświeżonej wersji klasycznego albumu coraz bliżej.

Dwa tygodnie temu Polskę obiegła niezwykle gorąca wiadomość dla każdego fana rodzimego rapu. Kultowa płyta "Gdzie jest Eis?" zostanie wydana ponownie w odświeżonej wersji. Opublikowany w 2003 roku krążek otrzyma drugie życie dzięki Noonowi, odpowiedzialnemu za remaster, oraz gościom z czołówki polskiej sceny hip-hop. Pierwszym z nich był Bedoes. Teraz poznaliśmy kolejnego - jest nim Oskar, na co dzień tworzący wraz ze Steezem projekt PRO8L3M.

Oskara usłyszymy w odświeżonej wersji prześmiewczego storytellingu "Box-I-Kox", w którym wciela się w rolę wyśmiewanego przez Eisa przedstawiciela stereotypowego samozwańczego rapera-gangstera. Koniecznie sprawdźcie to połączenie!

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.