Section50
Section00
schafter
schafter, foto: mat. prasowe/Universal Music
12.01.2021

schafter gościem na mixtapie Gospela

Co wyniknie z takiego połączenia?

Zapnijcie pasy! Nadchodzi nowy Gospel. Jedna z najbarwniejszych postaci w polskim rapie potwierdza, że w 2021 roku możemy spodziewać się nowego mixtape'u. Raper zdradził również, że na nadchodzącym krążku usłyszymy m.in. schaftera, z którym w końcu udało mu się nawiązać współpracę. Informację o zbliżającej się płycie Gospel przekazał Popkillerowi w ostatnim odcinku serii "Magazyn".

- Za robotę zabrałem się jakieś trzy miesiące temu i w związku z tym w 2021 będzie mixtape. [...] Udało mi się w końcu sfinalizować współpracę z małoletnim schafterem. Reszty nie zdradzę - tak swoje kolejne muzyczne wydawnictwo zapowiada charyzmatyczny raper.

Ostatnim wydawnictwem Gospela jest wydany w 2019 roku mixtape "Malagos". Z kolei schafter w 2020 roku uraczył fanów studyjnym krążkiem "futura". To z niego pochodzi m.in. kawałek "push to talk".

schafter - push to talk / YouTube: restaurant posse

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.