Polskie Radio
Section05
gospel

Przebudzenie nadziei, ciepła i radości

Ta audycja rozbrzmiała dosłownie u progu Wielkanocy, kiedy w domach zapewne już wszystko zostało przygotowane do świętowania. To idealny czas, by pomyśleć o znaczeniu tych świąt w naszym życiu, codzienności, powszednim zabieganiu. Czas, by zatrzymać się na chwilę, przemyśleć pewne sprawy, oswoić tęsknoty, lęki, pragnienia. By przebudzić w sercach nadzieję, ciepło i radość, odnaleźć w muzyce ukryte światłocienie, które pozwolą się wyciszyć, odprężyć i zasłuchać.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Wielkanoc Aretha Franklin Piotr Majewski Trójka

Franciszkański Rap Session

W Muzyce Dobrego Słowa spotkamy się z braćmi franciszkanami, którzy odpowiedzialni są za muzyczny projekt "Franciszkański Rap Session". Poprzez rap chcą dzielić się swoją wiarą i w taki sposób głosić Ewangelię - Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Franciszkanie właśnie nagrali płytę i podkreślają, że nie jest ona pomysłem komercyjnym i będzie rozdawana za darmo przy okazji akcji ewangelizacyjnych.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA wiara chrześcijaństwo

Czas to miłość, czyli oddanie

8 grudnia 1953 roku - uwięziony przez komunistów Prymas Stefan Wyszyński dokonał Aktu Osobistego Oddania Matce Bożej. To zapaliło w nim niezwykłe światło wiary i mocy w mroku zniewolenia, którym chciano Go ‘spętać’. Nie poddał się temu, bo się ODDAŁ Maryi. Nie dał się pokonać nienawiści (nawet do swoich wrogów),  załamaniu - przeciwnie - dobrze wykorzystał czas. Na Miłość. Którą wniosła w Jego życie Matka Wcielonej Miłości.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA wiara chrześcijaństwo