Section50
Section00
Lauryn Hill
Lauryn Hill, foto: Martin Harris/Capital pictures/Forum
17.02.2021

Wielkie osiągnięcie Lauryn Hill

Jej klasyczny album przekroczył właśnie magiczny próg.

Ponad dwadzieścia lat po premierze album "The Miseducation Of Lauryn Hill" osiągnął status diamentowej płyty w Stanach Zjednoczonych. Zrzeszenie Amerykańskich Wydawców Muzyki (RIAA) we wtorkowy wieczór ogłosiło, że solowy krążek Lauryn Hill przekroczył 10 milionów sprzedanych egzemplarzy od czasu premiery w 1998 roku. Artystka dołączyła tym samym do takich gwiazd światowej muzyki jak Michael Jackson, Whitney Houston, Notorious B.I.G., The Beatles czy Eminem.

Klasyczny album "The Miseducation of Lauryn Hill" okazał się być ogromnym sukcesem zarówno komercyjnym jak i artystycznym. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu zestawienia Billboard 200, sprzedając się w liczbie 422 tysięcy egzemplarzy tylko w pierwszym tygodniu po premierze. Materiał przyniósł Lauryn Hill aż 10 nominacji do Nagród Grammy, ostatecznie zgarniając ich 5. Na krążku znalazło się szesnaście utworów, na których gościnnie udzielili się tacy artyści jak Carlos Santana, D'Angelo i Mary J. Blige.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.